Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Gala    Hudba

20. februára 2014

Vypsaná Fixa sa v apríli predstaví v BratislaveČeská kapela Vypsaná Fixa vyrazí na turné s názvom Ve vzduchu je jaro, počas ktorého sa zastaví aj na Slovensku. Formácia vedená spevákom a gitaristom Márdim sa 10. apríla predstaví v ...Zdieľať
vypsana fixa BRATISLAVA 20. februára (WEBNOVINY) - Česká kapela Vypsaná Fixa vyrazí na turné s názvom Ve vzduchu je jaro, počas ktorého sa zastaví aj na Slovensku. Formácia vedená spevákom a gitaristom Márdim sa 10. apríla predstaví v bratislavskom KC Dunaj, kde plánuje tiež pokrstiť očakávaný album. Práve novou nahrávkou a sériou koncertov chce kapela osláviť 20. výročie založenia skupiny.


"Dvadsať rokov je dlhá doba a nikto netušil, keď sme si na začiatku v skúšobni rozdeľovali, kto bude čo hrať, že to budeme spolu ťahať takto dlho. Na druhú stranu, nikto z nás sa necíti byť hudobným starcom a tak ďalej pokračujeme za tými, ktorí sú pred nami a dokazujú, že hudba je najlepšia vec na svete, ku ktorej sa ľudstvo dopracovalo. Možno by niekomu napadlo trochu sa pozrieť naspäť a bilancovať, ale to sa nám, úprimne, nechce. Osláviť to, to áno, ale po našom. Čiže novým albumom a množstvom koncertov pre našich ľudí. Čerstvý jarný vzduch vnikne otvoreným oknom do dodávky a my ho lačne nasajeme a budeme cítiť, že sa začala najlepšia časť roka," vyjadril sa Márdi.

Video: Vypsaná fixa - Čtyři slunce


Skupina sa na pódiách ukáže s novým, dočasným basgitaristom, ktorým je Aleš Zenkl. Hudobník nahradí odchádzajúceho člena Daniela "Mejn" Oravca. "Sme stále v štádiu hľadania, ale pretože je málo času, je treba dorobiť album, tak sme vyberali z osvedčených radov. S Alešom sa poznáme dlho a už nám kedysi zaskakoval, keď si Mejn zlomil ruku a nemohol hrať. Tentoraz má na cvičenie našich piesní oveľa viac času ako minule, keď to musel zvládnuť v podstate za jeden deň a dokázal to. Takže je jasné, že je dobrý a my navyše získame viac času, aby sme vybrali toho správneho človeka, čo nie je úplne jednoduché," uviedol Márdi. Kapela plánuje po turné Ve vzduchu je jaro absolvovať aj jesennú sériu koncertov, ktorú by mali ukončiť v pražskej Lucerne.

Pardubická formácia Vypsaná Fixa má na konte albumy ako Brutální všechno (2001), Bestiálně šťastní (2003), Krása nesmírná (2005), Fenomén (2007), Klenot (2009) či Detaily (2011). Ich piesne sú charakteristické najmä svojráznymi textami. Nahrali skladby ako Krabice, Nina, San Piego, Drogový večírek, Ledňáčci, Mažoretka, Samurajské meče, 1982, Krasojízda, Dezolát, Antidepresivní rybička, Klenot, Holka s lebkou alebo Panenka Chou Chou.

Informácie agentúre SITA poskytol Pavel Turner z PR a marketingovej agentúry Turner.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Rock for People príde aj britský hudobník Tom Odell
<< predchádzajúci článok
V lotérii Powerball padol jackpot, víťaz získal 425 miliónov dolárov

Vypsaná Fixa sa v apríli predstaví v Bratislave - diskusné fórum čitateľov