Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. februára 2019

Výrobca pneumatík Goodyear sa vrátil vo 4. kvartáli k ziskuAmerický výrobca pneumatík Goodyear Tire and Rubber sa vo 4. kvartáli vrátil do zisku. V prípade upraveného zisku ale zaostal za odhadmi trhov a ešte horšie výsledky v ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: Goodyear
New York 11. februára (TASR) - Americký výrobca pneumatík Goodyear Tire and Rubber sa vo 4. kvartáli vrátil do zisku. V prípade upraveného zisku ale zaostal za odhadmi trhov a ešte horšie výsledky v porovnaní s očakávaniami vykázala firma v oblasti tržieb.


Goodyear uviedol, že za 4. štvrťrok dosiahol čistý zisk 110 miliónov USD (97,27 milióna eur), čo na akciu predstavuje 47 centov. V rovnakom období predchádzajúceho roka vykázala firma stratu 96 miliónov USD (39 centov/akcia).

Po úprave o mimoriadne položky dosiahla spoločnosť zisk 120 miliónov eur (51 centov na akciu). Zaostala tak za očakávaniami ekonómov, ktorí počítali s upraveným ziskom na úrovni 69 centov/akcia.

Čisté tržby za kvartál dosiahli 3,88 miliardy USD, zatiaľ čo pred rokom to bolo 4,07 miliardy USD. Časť analytikov očakávala, že sa mierne zvýšia na 4,09 miliardy USD, a časť počítala s poklesom, ale maximálne na 3,93 miliardy USD. Spoločnosť uviedla, že vývoj tržieb ovplyvnili nepriaznivé kurzové vplyvy, ako aj nižší objem predaja.

Za celý rok 2018 sa však tržby mierne zvýšili. Dosiahli 15,5 miliardy USD, čo oproti roku 2017 predstavuje rast o 1 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kanadská polícia oslobodila viac ako 40 novodobých otrokov
<< predchádzajúci článok
OSN: Belgicko sa musí ospravedlniť za svoju koloniálnu minulosť

Výrobca pneumatík Goodyear sa vrátil vo 4. kvartáli k zisku - diskusné fórum čitateľov