Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. apríla 2017

Vyšetrovatelia kvalifikovali výbuch v Petrohrade ako teroristický činVyšetrovací výbor Ruskej federácie (SKRF) kvalifikoval dnešný výbuch v petrohradskom metre ako teroristický čin. Informovala o tom agentúra TASS s tým, že vyšetrovatelia prešetria aj iné ...Zdieľať
Foto: TASR/AP
 
Moskva 3. apríla (TASR) - Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (SKRF) kvalifikoval dnešný výbuch v petrohradskom metre ako teroristický čin. Informovala o tom agentúra TASS s tým, že vyšetrovatelia prešetria aj iné možné verzie tragickej udalosti.

 

Výbuch medzi stanicami Sennaja ploščaď a Technologičeskij institut si podľa bilancie ministerstva zdravotníctva vyžiadal desať obetí na životoch, pričom siedmi ľudia zomreli na mieste výbuchu, jeden zranený zomrel počas prevozu a dvaja po prevoze do nemocnice.
 

An explosion on the St Petersburg metro has killed at least 10 people, according to Russia's health minister https://t.co/di5RfzD4GV pic.twitter.com/V1ODwtmiTQ

— Sky News (@SkyNews) April 3, 2017Vyšetrovatelia, ktorý sa zaoberajú dnešným výbuchom v petrohradskom metre, ocenili duchaprítomnosť vodiča vlakovej súpravy. Po explózii, ktorá nastala medzi dvoma stanicami, totiž v súlade s predpismi pokračoval v jazde do najbližšej stanice, čo umožnilo okamžite začať evakuáciu cestujúcich a prevoz zranených, informovala agentúra Interfax s odvolaním sa na SKRF.

Niektoré ruské médiá medzičasom zverejnili fotografiu muža, ktorý je podľa nich predpokladaným strojcom výbuchu. Ide o muža s bradou, ktorý má pokrývku hlavy strihom pripomínajúcu ťubetejku.
 

#ЭКСКЛЮЗИВ
Публикуем фото предполагаемого террориста, устроившего #взрыв в #метро Петербурга: https://t.co/6IYGIorlFV pic.twitter.com/6Po3RCy46f

— РЕН ТВ | Новости (@rentvchannel) April 3, 2017Petrohradský web Fontanka.ru k fotografii napísal, že vyšetrujúce orgány vyhlásili po tomto mužovi pátranie. Web dodal, že podozrivý muž nastúpil do metra zhruba 20 minút pred výbuchom na stanici Petrogradskaja.

Agentúra Interfax takisto informovala, že bezpečnostné kamery v petrohradskom metre zaznamenali osobu pravdepodobne zodpovednú za výbuch, ku ktorému došlo dnes popoludní medzi uvedenými stanicami. Agentúre Interfax to povedal zdroj oboznámený so situáciou. Podľa nepotvrdených informácií zatiaľ neznámy páchateľ zanechal vo vozni výbušné zariadenie v aktovke.

Interfax s odvolaním sa na svoj zdroj spresnil, že vo vozni metra vybuchla podomácky vyrobená bomba, ktorá zrejme obsahovala aj kovové súčasti. Sila výbuchu zodpovedala ekvivalentu 200-300 gramov TNT. Zdroj dodal, že výbušnina bola nastražená vo vagóne, nešlo teda o akciu samovražedného útočníka.

Ďalšia výbušnina sa dnes našla počas bezpečnostnej prehliadky na stanici metra Ploščaď vosstanija. Výbušné zariadenie bolo nastražené pod hasiacim prístrojom. Potvrdil to Národný protiteroristický výbor (NAK) s tým, že výbušnina obsahovala kovové súčasti na zosilnenie ničivého účinku.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: V Petrohradskom metre došlo k výbuchu, hlásia obete (3. 4. 2017)
 Bohatí ruskí oligarchovia skupujú luxusné domy v Londýne (20. 12. 2014)
 Ruský parlament schválil bankám podporu v miliardách dolárov (19. 12. 2014)
 Putin modernizuje armádu, dôraz kladie najmä na jadrové sily (19. 12. 2014)
 Štátna duma schválila návrh zákona na podporu ruských bánk (19. 12. 2014)nasledujúci článok >>
Po výbuchu v petrohradskom metre evakuovali vyše 1200 ľudí
<< predchádzajúci článok
Štátna vedecká knižnica chystá odpočet a zhodnotí aj novinky

Vyšetrovatelia kvalifikovali výbuch v Petrohrade ako teroristický čin - diskusné fórum čitateľov