30. septembra 2006

Výsledky 13. kola futbalovej Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 13. kola futbalovej Corgoň ligy 2006/2007: Dukla Banská Bystrica - Spartak Trnava 2:2 (1:0) Banskobystrická Dukla bola od úvodu ...

BRATISLAVA 30. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 13. kola futbalovej Corgoň ligy 2006/2007:

Dukla Banská Bystrica - Spartak Trnava 2:2 (1:0)
Banskobystrická Dukla bola od úvodu jednoznačne lepším mužstvom, vypracovala si množstvo šancí. Už v 7. min mohol Lietava skórovať, keď trnavskí hráči tečovali loptu tesne vedľa pravej žrde. Po Bažíkovom centri v 19. min v skrumáži jeden z hosťujúcich hráčov hlavičkoval do žrde. Trnavčania boli v útoku bezzubí, brankárovi Zajacovi narobil starosti iba Filipov strieľaný center pod brvno. Nenudil sa však gólman Spartaka, ktorý v 28. min zachraňoval situáciu po Bažíkovom centri a hlavičke Petra Farkaša. Po dvoch šanciach Pečovského sa presadil napokon až Pančík v 42. min, keď z 25 metrov technickou strelou vymietol ľavú šibenicu Hrdinovej svätyne - 1:0. V nadstavenom čase Lietava z voleja strieľal vedľa. Aj po zmene strán bola Dukla aktívnejšia. V 54. min Medveď na hranici šestnástky vybojoval loptu, vysunul Bažíka, ktorý zoči-voči Hrdinovi nezaváhal - 2:0. O minútu neskôr mohol Medveď zvýšiť, no Turtenwald bol proti a následne Lietava strieľal tesne vedľa. Dukla začala hrať bezstarostný futbal, na čo doplatila. Z prvej vážnej šance červeno-čiernych po Kožuchovom pase sa v 76. min presadil striedajúci Čtvrtníček a v 82. min po chybe Zajaca, ktorý zostal ležať na tráve po strete s protihráčom, vyrovnal Kožuch poľahky strelou do prázdnej bránky na konečných 2:2.

ZTS Dubnica - AS Trenčín 0:0
Hráči domáceho tímu mali viac z hry a vypracovali si viac vyložených príležitostí ako ich súper. Prvú šancu však zahodil hosťujúci Matej Rožník, keď nezužitkoval prihrávku Štyvara. V bránke Trenčína s istotou chytal Hodál, ktorý podržal svoje mužstvo najmä pri šanciach kanoniera Dubnice Fila. V 45. min vystrelil hosťujúci Czinege a Baláž v snahe odvrátiť loptu do bezpečia si dal takmer vlastenca. Po zmene strán domáci zahadzovali, čo sa dalo, v 72. min nedal Adámik ani do prázdnej bránky. Dubničanom nepomohlo viacero štandardiek, v závere neuspeli ani po zahrávaní sérii rohov. V 81. min ukázal hosťujúci Doležaj parádu, no gól z toho našťastie pre ZTS nebol, vzápätí sa predviedol hlavičkou Štyvar. Derbystretnutie napokon neprinieslo gólové rozuzlenie, a tak si oba tímy pripísali do tabuľky Corgoň ligy po jednom bode.

MFK Košice - FC Senec 2:0 (1:0)
Prvý polčas stretnutia v Čermeli ponúkol málo futbalového vzruchu. Košičania boli síce aktívnejším tímom, ale spoliehali sa skôr na dlhé prihrávky a tie senecká obrana dobre čítala. Prvú príležitosť v stretnutí mal Bicák, ktorý si spracoval vysokú loptu, posunul si ju do šestnástky a z uhla krížnou strelou minul tesne ľavú žrď. V 14. min po prihrávke Kolbasa musel riešiť situáciu brankár Perniš. Domáci tím sa ujal vedenia v 24. min. Priamy kop zahrával z uhla Lesniak, ideálne našiel nabiehajúceho Krakovského a ten hlavou rozvlnil sieť - 1:0. Senec po prvý raz nebezpečne vystrelil na košickú bránku v 31. min, ale Kováčov pokus jeden z Košičanov tečoval tak, že strela skončila vedľa bránky. Potom sa zastreľoval Guldan, ale chýbala mu razancia. Ten istý hráč sa do lopty oprel parádne v 37. min a na košicej bránke sa zatriasla pravá žrď. Tesne pred prestávkou to spoza šestnástky skúšal Roman Šimko, jeho strele chýbalo pár centimetrov. Tri minúty po zmene strán namieril Krakovský z priameho kopu do Pernišovho náručia. V 55. min zahrával MFK štandardnú situáciu, Krakovský našiel Bašistu, ale jeho zakončenie z päťky stihli Senčania vytlačiť na roh. Druhý úder zasadil Sencu Pavol Jurčo, keď ho v 68. min presným centrom našiel Kolbas a košický hrot sa hlavou nemýlil - 2:0. Ten istý hráč mohol skórovať aj v 78. min, ale brankár Perniš jeho strelu vyrazil.

MŠK Žilina - FC Nitra 1:1 (0:0)
Vedúca Žilina sa tretíkrát za sebou predstavila svojím fanúšikom, no tentoraz narazila na výborne takticky hrajúcich a brániacich hostí spod Zobora. Prvú vážnejšiu šancu videli diváci až v 17. min, keď center Ježa poslal Nemec dobre k ľavej žrdi, ale od brániacich hráčov šla lopta na roh. Po ňom odvrátil hlavičku Švestku na bránkovej čiare do bezpečia Michal Farkaš. V 25. min skončila tečovaná strela Čižmára tesne nad a o päť minút Porázik zoči-voči Seneckému dobre namieril, ale brankár Nitry zblokoval loptu na roh. V prestávke Žilina vystriedala, zmenila rozostavenie hráčov a v 54. min po osi Vršič - Porázik vyrazil strelu striedajúceho Ramosa na roh Senecký. O necelých desať minút vystrelil nebezpečne z hranice šestnástky Nitran Babic, no na druhej strane odcentroval Pekarík na úplne voľného Devátého a český záložník domácich nemohol netrafiť do siete - 1:0. Žilina udržiavala pre ňu priaznivý stav, snažila sa ho poistiť ďalším gólom. V 81. min si na Leitnerov dlhý center nabehol na zadnej tyči nikým nekrytý Ramos, ale hlavičkou opečiatkoval len brvno Seneckého bránky. Trest za nevyužitú šancu prišiel hneď o minútu. Švestka prehral pred šestnástkou hlavičkový súboj, lopta sa odrazilu k Čurgalimu a ten lobom prekonal Kuciaka - 1:1. Žilinčania sa v závere snažili odvrátiť prvú stratu bodov na svojej pôde v tomto ročníku Corgoň ligy, ale napriek záverečnému tlaku už víťazný gól nedali.