23. januára 2007

Výsledky 44. kola hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 44. kola hokejovej Slovnaft extraligy: MHC Martin - HK 36 Skalica 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Góly: 3. Mahdalík (Markovič, Špirko), 30. ...

BRATISLAVA 23. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 44. kola hokejovej Slovnaft extraligy:

MHC Martin - HK 36 Skalica 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 3. Mahdalík (Markovič, Špirko), 30. Koložváry (Hriňa, Važan), 50. Koložváry (Podstavek)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - M. Mášik, J. Višňovský, 1850 divákov
Martin: Ševela - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Vantroba, I. Ďatelinka - Török, Beran, Trokan - Podstavek, Koložváry, Važan - Markovič, Mahdalík, Špirko
Skalica: Hamerlík - K. Sloboda, Šille, M. Ivičič, Škápik, Škadra, M. Zajac, Klučár, Hanka - Kocák, R. Školiak, Liščák - T. Višňovský, Hollý, Šátek - F. Novák, Hrnčirík, M. Malík - M. Horský, Mikušovič, Vaško
Domáci začali stretnutie lepšie. V 3. min využil chybu Skalice pohotový Mahdalík a otvoril skóre. Hostia po inkasovanom góle zvýšili aktivitu a vďaka tomu sa v druhej polovici I. tretiny bolo na čo pozerať. Pekné hokejové momenty ponúkli aktéri najmä v 15. min, keď najskôr Liščákovi pokazil gólovú radosť Ševela a vzápätí Török na opačnej strane na dvakrát vystrašil Hamerlíka. V čase 19:17 prerušil hlavný rozhodca prvú tretinu, ktorej zvyšných 43 sekúnd sa odohralo pre úpravu bránkoviska až pred začiatkom druhej dvadsaťminútovky. V druhej časti hral Martin agresívnejšie, čo na Skaličanov platilo. V 28. min po strele Berana "zasvietil" Hamerlíkov "semafor". Skóre sa zmenilo až v 30. min, keď hral Martin presilovku o dvoch hráčov - Hriňovu strelu tečoval Koložváry - 2:0. Domáci boli na koni, ale ďalšie šance Mahdalíka i Berana ostali nevyužité. V tretej tretine Záhoráci už nemali čo stratiť a zo všetkých síl sa snažili vrátiť do zápasu. V 46. min sa po strele Šáteka opäť zaskvel Ševela. Ambície hostí rozleptal strelecky disponovaný Koložváry, ktorý v 50. min doklepol puk do siete hostí. Brankár Ševela si po tretí raz v tejto sezóne udržal čisté konto.
Hlasy:
Marián Brúsil (asistent trénera Martina): "Po troch prehrách bolo cítiť napätú atmosféru. Víťazstvo sme potrebovali ako soľ. Našťastie dnes sme podali taktický výkon, súpera sme nepustili do rýchlych protiútokov a ťažili sme z jeho chýb. Boli sme lepší a zaslúžene sme zvíťazili."
Peter Oremus (tréner Skalice): "Chceli sme v Martine uhrať nejaké body, čo sa nám nepodarilo. Bohužiaľ, vyťaženosť našich siedmich kľúčových hráčov je obrovská. Keď sa k nim nepridajú ostatní, dopadne to ako dnes. Chceme sa vrátiť k našej agresívnej hre. Nechceme skončiť horšie ako na ôsmom mieste a v ďalších zápasoch urobíme preto maximum."

HKm Zvolen - MsHK Žilina 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
Góly: 5. J. Kopecký (Paciga, Klouda), 7. Cibuľa, 30. Klouda (Paciga, L. Čierny), 51. Cibuľa (Babka, F. Turek), 60. Paciga (L. Čierny) - 12. Bulík (Oravec), 19. Tománek (Petrek, Drábek), 22. Oravec (Bulík, Lelkeš)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Babka 10 min za zhodenie rukavíc - Hanzal 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Mihajlo, Mullner, 1360 divákov
Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Ščibran, Kumstát, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Igor Majeský - J. Kopecký, Klouda, Paciga - J. Čierny, L. Jurík, Škvaridlo - Kubenko, Gašpar, T. Jaško
Žilina: Petrík - Dlouhý, J. Turoň, T. Slovák, Kadlubiak, Halász, Kivoň - Hanzal, Opatovský, Lezo - Lelkeš, Bulík, Oravec - Matuška, Groma, Valášek - Tománek, Petrek, Drábek
Vo Zvolene sa hral kombinačný hokej okorenený gólmi i bitkou, ale jeho kvalita neprevýšila priemer. Sledovalo ho sotva 800 divákov, ktorých zarazil oficiálny údaj o návštevnosti (1360). Domáci išli do vedenia v 5. min, keď využili presilovku a po peknej kombinácii Kloudu s Pacigom skóroval zblízka Kopecký. V 7. min vyrobil fatálnu chybu žilinský obranca Dlouhý, puk poslal na hokejku Cibuľovi, ktorý sa od útočnej modrej vybral pred gólmana Petríka a bez problémov ho prekonal. Zvolenčania akoby sa uspokojili s dvojgólovým vedením, výrazne poľavili a Žilinčania čoraz častejšie začali ohrozovať domáceho brankára. Lezo s Tománkom svoje šance nevyužili, no v 12. min Bulík spoza kruhov príklepom z prvej vyslal polovysoký puk na Šimonoviča a znížil vedenie domácich na 2:1. V 18. min zahodil tutovku Valášek, keď sa vyznamenal Šimonovič. Zvolenského gólmana však potom prekvapil nahodený puk Tománka, ktorý mu prekĺzol pomedzi betóny a bolo vyrovnané. Nástup do druhej tretiny vyšiel Žilinčanom, ktorí ťažili z rýchleho protiútoku - Bulík poslal puk Oravcovi a ten nezaváhal - 2:3. Vzápätí upútala divákov bitka zvolenského obrancu Babku a žilinského útočníka Hanzala. Rozhodca Jonák dal viac trestov hosťujúcemu hráčovi, no domáci presilovku nevyužili. Až v 30. min sa presadil v úniku po prihrávke Pacigu domáci center Klouda - 3:3. V posledných sekundách druhej tretiny Tománek zblízka v čistej šanci neposlal puk za Šimonovičov chrbát. V tretej tretine mohli ísť do vedenia hostia, hrali presilovku, no Hanzal zblízka a ani Turoň od modrej domáceho brankára neprekonali. Na opačnej strane to vyzeralo o štyri minúty neskôr pri početnej výhode ako na strelnici, ale bez gólového efektu. Až v 51. min pri presilovke piatich proti trom dostal Cibuľa domácich do vedenia 4:3. Potom nevyužil Paciga svoje sólo a hostia sa nepresadili Lezom, ktorý zoči-voči nedokázal poslať puk za Šimonoviča. V záverečnej minúte pri power play hostí upravil Paciga do prázdnej bránky na konečných 5:3.
Hlasy:
Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Vedel som, že to bude ťažký zápas. Žilina nemala čo stratiť. Pristúpili sme k súboju zodpovedne, viedli rýchlo 2:0 a diváci začali skandovať desať. Hráči pod vplyvom divákov zaspali na vavrínoch. Z hláv im nevymažete, že Žilina je posledná. Preto sme pykali. Až keď som stiahol hru na tri útoky, tak sme začali byť aktívni a vytvárali si šance. Som rád, že sme využili v tretej tretine presilovku a položili tak základ domáceho víťazstva. Hráči si musia uvedomiť, že treba hrať za každých okolností."
Dušan Gregor (tréner Žiliny): "Nemôžem hráčom vyčítať málo bojovnosti ani nedostatok snahy. Mohli sme dnes vo Zvolene vyhrať, stačilo využiť na začiatku tretej tretiny presilovku. Nedali sme puk ani do prázdnej bránky. Bol to podobný zápas ako doma s Nitrou, nemali sme šťastie. Hráčov však môžem pochváliť. Verím, že keď budú takto hrať, príde aj nejaké víťazstvo."

HK Dynamax-oil Nitra - HC Košice 4:5 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 5. S. Saliji (Kmeč, Raček), 25. M. Štefanka (Kmeč, Vozdecký), 52. Kmeč (Suur), 56. S. Saliji (Raček, Ablad) - 19. I. Droppa (Špilár, Jendek), 36. M. Šterbák (Špilár, P. Bartoš), 48. Špilár (Kontšek), 49. Dravecký (Kmiť, S. Gron), rozhodujúci sam. nájazd: Juraj Faith
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Ľ. Kolník 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Rohoň, Vojtek, 5500 divákov
Nitra: Irbe - Juraj Liška, Topoli, Bališ, Suur, S. Pavličko, Ablad - Ľ. Kolník, J. Mihálik, Čacho - Vozdecký, M. Štefanka, Kmeč - S. Saliji, Raček, G. Saliji - Marek Slovák, Domian
Košice: Lipovský - Milan Varga, Špelda, I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - S. Gron, Kmiť, Dravecký - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - K. Kováč, Pleva, Jenčík
Líder tabuľky pod Zoborom už v 5. min prehrával, keď Samir Saliji prekonal Lipovského strelou po ľade z ľavého kruhu. Hostia sa dostali do čistej šance až v 12. min, keď sa pred legendou svetového hokeja v nitrianskej bránke Artursom Irbem objavil Lipiansky, no lotyšského brankára neprekonal. To sa však podarilo Droppovi, ktorý strelou z pravého kruhu využil presilovku hostí štyroch proti trom a bolo vyrovnané. V 25. min sa vedenia opäť ujali domáci, keď Kmeč urobil oblúk okolo košickej bránky a po jeho strele zasunul puk popod Lipovského Štefanka. Potom sa hra kúskovala a diváci nevideli pekný hokej. V 36. min využili Košičania ďalšiu presilovku, keď Šterbák šikovne trafil pravý horný roh Irbeho bránky a do kabín aj jeho zásluhou odchádzali hráči za nerozhodného stavu 2:2. V 48. min využili Košice aj ďalšiu početnú výhodu, keď Špilár po ľade prekonal Irbeho a o 71 sekúnd z podobnej situácie zvýšil na rozdiel dvoch gólov Dravecký. V 52. min si našliapol v presilovke na Suurovu prihrávku Kmeč a prudkou strelou do horného rohu znížil na 3:4. O štyri minúty využili Nitrania ďalšiu výhodu väčšieho počtu hráčov na ľade, keď po akcii Ablada a Račeka doklepol puk za Lipovského chrbát Samir Saliji. Keďže sa do konca tretej tretiny nerozhodlo, nasledovalo predĺženie, v úvode ktorého sa blysol Irbe skvelým vypichnutím puku Lipianskemu. Vzápätí pred Lipovským zavarili bratia Salijovci. Rozhodnutie prišlo až v samostatných nájazdoch, Nitrania Lipovského neprekonali, za Košičanov boli úspešní Faith a Kmiť.
Hlasy:
Ivan Dornič (tréner Nitry): "Náš výkon bol z posledných piatich stretnutí najlepší, no napriek tomu sme prehrali. Košice sú veľmi silné mužstvo a je jasné, že mieria na titul. U nás šarapatí viróza, máme niekoľko hráčov chorých. Napriek tomu ďakujem chlapcom za dobrý výkon a vedeniu za získanie posily v podobe brankára Irbeho. Verím, že po ďalšej príprave sa bude jeho výkon zlepšovať."
Ján Šterbák (tréner Košíc): "Diváci videli veľmi pekné dramatické stretnutie a veľa gólov. Za stavu 4:2 sme mali k víťazstvu veľmi blízko, no po vylúčeniach sme inkasovali. Napokon sme boli radi, že sme zvíťazili na samostatné nájazdy, pretože Nitra hrala veľmi dobre."

MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš - Slovan Bratislava 3:5 (0:2,1:2, 2:1)
Góly: 26. Michel Miklík (Rúfus, M. Droppa), 41. Trochta (Kriška, M. Školiak), 50. Michel Miklík (M. Školiak) - 6. Hreus (Baček), 9. Kuľha (Hančák, Pavlas), 35. Uram, 36. Gráčik (Baček), 60. Uram (Kukumberg)
Vylúčení: 7:8, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Krpelec, Valach, 2100 divákov
L. Mikuláš: Falter - Rúfus, M. Droppa, M. Grman, Petran, M. Školiak, M. Bača, R. Sloboda, Tomaška - Kriška, Trochta, Richard Huna - Kövér, Lopuski, Holečko - Michel Miklík, Marek Hovorka, Pohanka - F. Zúbek, Bartík, Legerský
Slovan: Hovi - Kusovský, Srdínko, Pavlas, Hančák, Devečka, Sersen, Wagenhoffer, Huba - Uram, Kukumberg, Tvrdoň - Kuľha, Ľ. Hurtaj, Ľ. Pištek - Baček, Hreus, Gráčik - J. Sýkora, Just, D. Pašek
Duel sa začal o hodinu neskôr, ako bolo stanovené, pretože pre husté sneženie a kalamitu na slovenských cestách pricestovali hostia neskoro. Hostia napokon na stretnutie nastúpili rovno z autobusu prakticky bez rozcvičky. Na všeobecné prekvapenie im to neuškodilo. Počas dlhej cesty do Liptova si asi vyhnali z hláv nepríjemné spomienky na nedeľný debakel s Trenčínom. Na začiatku 6. min otvoril skóre Hreus a o 3 min po spolupráci Pavlasa s Hančákom v presilovke zvýšil na rozdiel dvoch gólov nekrytý Kuľha. Otrasená domáca striedačka si zobrala oddychový čas, ale "belasí" ďalej kontrolovali vývoj zápasu. V 26. min sa už domáci rýchlik Miklík nemohol pozerať na nemohúcnosť svojho tímu, vletel s pukom do útočného pásma a spomedzi kruhov exportne prepálil Hoviho a znížil na 1:2. Liptáci prebrali iniciatívu, rozkrútili v útočnom pásme riadny kolotoč, ale celá plejáda šancí Kövéra, Krišku, Pohanku a Hunu si nenašla cestu do siete. V týchto chvíľach im kontroval iba Mikulášan v belasom drese hostí Uram. Jeho stopercentnú šancu, keď už stál s pukom v bránkovisku za prekonaným Falterom ešte gól nepriniesla, ale v 35. minúte udrel ako blesk z čistého neba a zvýšil vedenie Slovana na 3:1. O minútu sa hostia radovali štvrtýkrát. Bačekovu strieľanú prihrávku v páde nádherne tečoval Gráčik. V posledných sekundách druhého dejstva sa pred Hoviho dostal Hovorka, dosiahol gól, ktorý však hlavný rozhodca po konzultácii s videorozhodcom neuznal, pretože už uplynul hrací čas tretiny. Liptáci sa nevzdávali a hneď v úvode záverečného dejstva využili dvojnásobnú presilovku - po spolupráci Krišku a M. Školiaka bol úspešný Trochta. V 50 min. predviedol už druhú svoju gólovú akciu v zápase neudržateľný Michel Miklík a znížil už na rozdiel jediného gólu, čím vrátil Liptákov späť do hry. Žiadna ďalšia šanca zverencov Milana Jančušku sa do konca už neujala. Pri hre bez brankára o všetkom rozhodol mimoriadne nabudený Uram. Po záverečnom hvizde vypukli v belasom tábore oslavy tohto vydretého víťazstva, ktorým sa hosťom aspoň trochu zahojili rany po predchádzajúcom domácom kolapse s Trenčínom.
Hlasy:
Jerguš Bača (asistent trénera L. Mikuláša): "Začali sme veľmi vlažne, čím sa v poslednom čase otrasení hostia, ktorí však majú vo svojom strede veľmi skúsených borcov, dostali na koňa. V druhej tretine sme mali od stavu 1:2 obrovské množstvo šancí, ale dvoma lacnými gólmi nám belasí opäť odskočili. Ešte raz sme sa vrátili do zápasu, žiaľ, v závere sa nám už vyrovnať nepodarilo."
Miroslav Miklošovič (tréner Slovana): "Po posledných výsledkoch a hlavne domácom zápase s Trenčínom sme samozrejme spokojní. Navyše, keď zoberieme do úvahy našu strastiplnú cestu na Liptov. Chalani položili základ úspechu disciplinovanou hrou a dvoma veľmi rýchlymi gólmi. V druhej tretine domáci zrýchlili pohyb, tlačili, no dôležité pre nás bolo, že sme premenili ďalšie šance. Posledné dejstvo sa nieslo v podobnom duchu. Mikulášania útočili, my sme sa snažili hrať pozorne v obrane a v samom závere sme gólom do prázdnej bránky pečatili pre nás veľmi potrebný výsledok."

Dukla Trenčín - HK Aquacity ŠKP Poprad 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Góly: 42. Melichárek (Kóňa, Pardavý) - 44. A. Kroták (V. Král), 56. Marcel Haščák (Jarolín)
Vylúčení: 13:10 na 2 min, navyše Pardavý 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - M. Novák, Horínek, 2590 divákov
Trenčín: Hála - Homér, Heš, Malinský, Křetinský, P. Mikuš, Urban, T. Volek - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Barinka, Húževka, Sivák - Valach, Sikorčin, Kútny
Poprad: Jarina - Michal Segľa, Jerofejevs, Valečko, Fabian, Kasík, Bambúch, Čikovský, Gurčík - V. Král, A. Kroták, Jasovský - Jabrocký, Jarolín, Cipulis - Piatak, Štolc, Martin Segľa - J. Pavličko, Svitana, Marcel Haščák
V Trenčíne sa zápas začal s hodinovým oneskorením, pretože popradské mužstvo cestou do Trenčína uviazlo na diaľnici. V prvej tretine začalo lepšie a sebavedomejšie mužstvo domácich. Z hry popradského družstva bolo cítiť rešpekt, o čom svedčí množstvo vyhodených pukov od brankára Jarinu. Dobýjanie popradskej bránky miestami pripomínalo zápas domácich s Liptovským Mikulášom. Dukla držala mužstvo Popradu pred ich vlastnou bránou a hráči sa strelami od modrej čiary a dorážkami útočníkov pred bránou snažili prekonať brankára hostí. Ani jedno mužstvo si však nevypracovalo vyloženú šancu, z ktorej by bolo schopné skórovať. Z hry popradského mužstva v prvých dvoch tretinách bolo cítiť, ako dobre sa pripravili na zápas. Umným bránením stredného a obranného pásma nedovolili Dukle skórovať, preto po dvoch tretinách stretnutia bol stav nerozhodný 0:0. Na začiatku poslednej časti hry sa diváci konečne dočkali gólu, keď sa Melichárkovi podarilo na dvakrát po peknej akcii pretlačiť puk za Jarinov chrbát. Hráči Aquacity ŠKP rýchlo odpovedali gólom Krotáka. V 56. min rozhodol o výsledku Marcel Haščák, ktorý strelou spoza hráča vymietol ľavý horný roh Hálovej bránky. Po oddychovom čase v následnej power play šiestich na štyroch Trenčania už nič nevymysleli.
Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Prehra 1:2 nás mrzí. Bolo to netypické stretnutie, kedy zápas začal o hodinu neskôr a plus do toho reklamné pauzy. Duel bol ozaj ťažký, v poslednej tretine sme stiahli hru na tri útoky. Oba tímy čakali na predĺženie. Z ojedinelej akcie Popradu sme dostali gól na 1:2 a tým sa zápas skončil v náš neprospech."
Na TB po zápase neprišiel ani jeden z trénerov Popradu.