02. februára 2007

Výsledky 48. kola hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 48. kola hokejovej Slovnaft extraligy 2006/07: MsHK Žilina - HK Aquacity ŠKP Poprad 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Góly: 53. Opatovský (z tr. ...

BRATISLAVA 2. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 48. kola hokejovej Slovnaft extraligy 2006/07:

MsHK Žilina - HK Aquacity ŠKP Poprad 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 53. Opatovský (z tr. strieľania) - 7. V. Král (A. Kroták, Jasovský), 30. A. Kroták (V. Král, Jasovský)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: 30. Janísek (Žilina) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - M. Novák, Tvrdoň, 1365 divákov

Žilina: M. Laco - Turoň, Janísek (32. J. Čavrk), Kadlubiak, Kivoň, Saviels, Halász - Hvila, Lezo, Opatovský - Drábek, Lelkeš, Valach - Matuška, Groma, Valášek - Červený, Petrek, Fuljer

Poprad: Jarina - Michal Segľa, Kasík, Valečko, Bambúch, Polaček, Čikovský, Brejčák, Gatt - Jasovský, A. Kroták, V. Král - Cipulis, Jarolín, Jabrocký - Martin Segľa, Piatak, Marcel Haščák - P. Svitana, J. Pavličko, L. Svitana

Začiatok zápasu sa hral vo vlažnom tempe. Hostia zaskočili domácich rýchlou akciou v 7. min, keď zakončoval Král. Žilinčania mali výhodu troch presilových hier, ale ani jednu z nich nevyužili a tak sa skóre v prvej tretine nemenilo. V druhej tretine boli aktívnejší hostia a domáci gólman Laco mal plné ruky práce. Príležitosti Krotáka a následne Jasovského však zostali nepremené. V 28. min bol vylúčený Lezo, keď sa vrátil na ľad, domáci museli formovať obranu a Kroták zaznamenal druhý úspech Popradu. Kamzíci mali možnosť zvýšiť skóre pri päťminútovej presilovej hre, ale domáci bojovali a stav 2:0 držali do konca tretiny. Popradčania v poslednej časti sústredili svoje sily na ubránenie výsledku, aj keď si vytvorili viac streleckých pokusov pred domácou bránkou. Obidva tímy mali možnsoť meniť skóre pri vylúčení Piataka, či Drábeka, ale ani jednému sa to nepodarilo. V 53. min bol faulovaný v samostatnom nájazde na bránku domáci Valach a hlavný rozhodca Paulovič po porade s viedorozhodcom gól neuznal, ale nariadil trestné strieľanie, ktoré kapitán domácich Opatovský premenil. Žilinčania mali možnosť v závere dať vyrovnávajúci gól, keď bol vylúčený Čikovský, ale následne išiel na trestnú lavicu Hvila a tak sa im nepodarilo vsietiť druhý gól, aj keď výborné žilinské publikum si to žiadalo.

Hlasy:

Vladimír Hiadlovský (asistent trénera Žiliny): "Obidva tímy dali príležitosť mladým hráčom, viac sa bojovalo, príliš veľa hokejovej krásy nebolo vidieť. Snaha tu však bola a videli sme dramatický záver. Chcem poďakovať publiku, ktoré povzbudilo náš tím."

Jozef Skokan (asistent trénera Popradu): "Videli sme len juniorský hokej, hráči veľa korčuľovali, bojovalo sa, ale hokej to príliš pekný nebol. Vyplývalo to zo skladby obidvoch tímov v akej nastúpili."

MHC Martin - HKm Zvolen 8:3 (1:1, 4:0, 3:2)

Góly: 20. Trokan (Török, Beran), 22. Koložváry (Škuta), 22. Mahdalík (Špirko, Kolba), 25. Klepáč (Török, Beran), 31. Markovič (Hriňa, Gálik), 41. Trokan (Török, Beran), 44. Klepáč (Mahdalík, P. Tabaček), 59. Podstavek (Važan, Škuta) - 3. J. Čierny (Krayzel, F. Turek), 47. Škvaridlo (Kubenko), 53. Škvaridlo (Gašpar, Kubenko)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: 26. T. Jaško (Zvolen) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mihajlo, Krpelec, 3000 divákov

Martin: Ševela - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Kolba, I. Ďatelinka, Šimka - Török, Beran, Trokan - Podstavek, Koložváry, Važan - Špirko, Mahdalík, Oravec - P. Tabaček, Gálik, Markovič

Zvolen: Šimonovič (25. Polc) - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Kumstát, Dlouhý, Cebák, Hrčka - J. Čierny, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Paciga - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - Lesko, L. Jurík, T. Jaško

Vo vyrovnanej prvej tretine išli do vedenia hostia - v 3. min presne mieril J. Čierny. Domácim pomohol až gól do šatne, keď v 20. min vyrovnal pohotový Trokan. Zlom zápasu nastal v 22. min, keď za 29 sekúnd strelil Martin dva zlepené góly. Najskôr upravil Koložváry na 2:1, aby vzápätí Mahdalík prinútil hosťujúcu lavičku zobrať si time-out. Oddychový čas Zvolenu veľmi nepomohol, lebo Klepáč v 25. min v pozícii falošného krídla strelou pod vinkeľ poslal svoj tím do trogólového trháku. Po tomto góle vystriedal brankára Šimonoviča náhradný gólman Polc. Martinu sa darilo naďalej a od 26. min hral päťminútovú presilovku za Jaškov faul kolenom na Kolbu. Na konci tejto presilovky v 31. min trafil do čierneho aj Markovič - 5:1. V tejto chvíli boli hostia zrelí na uterák. Gólostroj Martina sa nezasekol ani na začiatku tretej tretiny. V 41. min potrestal zaváhanie Zvolena Trokan - 6:1. V 44. min to vďaka presnej koncovke Klepáča bolo už neuveriteľných 7:1. Domáci potom poľavili, čo využil Škvaridlo, ktorý dvoma zásahmi v 47. resp. v 53. min trochu korigoval skóre. Blamáž Zvolena zaklincoval Podstavek, ktorý v 59. min pečatil výsledok na 8:3, čím zavŕšil štvrté víťazstvo Martina za sebou.

Hlasy:

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Mužstvo chcem pochváliť, hráči predviedli výbornú hru. Celý zápas sme mali prevahu, dobre sme korčuľovali, čo na hostí platilo. Boli sme dostatočne rýchli, dali sme aj dosť gólov. Teraz sme chytili druhý dych, darí sa nám a ja si želám, aby to aj naďalej takto išlo. Chceme bojovať o 5.-6. priečku."

Jozef Frühauf (asistent trénera Zvolena): "Z našej strany nie je čo hodnotiť. Podali sme maximálne nedisciplinovaný, zlý, slabý až katastrofálny výkon. V druhej tretine domáci na nás spustili hotový uragán. Na súpera sme nestačili korčuliarsky a v obrane sme robili veľa chýb. Teraz sa musíme s hráčmi porozprávať a urobiť nápravu, lebo bez pohybu a hrať len profesorsky sa nevypláca. Mladé, agresívne a dobre korčuľujúce martinské mužstvo vyhralo zaslúžene."

HC Košice - Slovan Bratislava 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 5. Javín (P. Bartoš, Špilár), 20. S. Gron (Kmiť, I. Droppa), 25. Lipiansky (Kontšek, Špilár), 58. Kmiť (Lipovský) - 44. Kukumberg (Vorel)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: 16. Kuľha (Slovan) 10 min za pokus o pichnutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Gajan, M. Grečko, 8340 divákov

Košice: Lipovský - Kledrowetz, Špelda, I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - Dravecký, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, Pleva, M. Lukáč

Slovan: Hovi - Kusovský, M. Hruška, Hančák, Sersen, Devečka, Wagenhoffer, P. Huba - Lažo, Kukumberg, Uram - Kuľha, Ľ. Hurtaj, Vorel - Baček, Hreus, Ľ. Pištek - Gráčik, Tvrdoň, J. Sýkora

V zaplnenej Steel Arene sa hral od začiatku atraktívny a rušný hokej. Lažo, ktorý sa vrátil do Košíc už ako hráč Slovana, vyskúšal v 5. min pozornosť Lipovského. Hneď z protiútoku spálil obrovskú šancu domáci Kmiť, ale ešte v tej istej minúte Košičania jasali, Javín strelou spomedzi kruhov po ľade využil presilovku. V 8. min sa do strely oprel Kmiť a tá skončila na Hoviho maske. V 15. min to skúšal pri presilovke Lažo. Krátko na to sa pred Lipovského natlačil Kukumberg, ale košický gólman bol dobre postavený. V 16. min inkasoval Kuľha štvorminútový trest, ale paradoxne gól pri presilovke domácich mohol padnúť gól do ich bránky. Chybu Kontšeka Kukumberg po nájazde nepotrestal, Lipovský bol proti. V presilovke to potom skúšal Dravecký, no presadil sa až Gron, ktorý 55 sekúnd pred prestávkou po individuálnej akcii prekonal Hoviho. Na začiatku 5. min druhej tretiny to bolo už 3:0. Lipiansky potiahol akciu a sám ju potom aj zakončil. Po ňom to skúšal dvakrát Jenčík, Lukáčova strela spomedzi kruhov bola zrazená tesne vedľa bránky belasých. V 33. min sa v presilovke ocitol Javín sám pred Hovim, jeho lapačka však vyletela zázračne a zlikvidovala aj ďalšiu Jendekovu bombu. Krátko na to hosťujúci Pištek ohrozil Lipovského, ten zasahoval len reflexívne. Domáci brankár sa vytiahol v 35. min, ani na dvakrát ho v stopercentnej príležitosti neprekonal Uram. Košičania pohrozili aj v oslabení, konkrétne Lipianskym. Hovi musel opäť zasahovať, jeho betón zastavil potom v 39. min aj Lukáčovu tvrdú strelu a krátko na to mal ďalšiu šancu zvýšiť vedenie Lipiansky. Aspoň iskierku nádeje vykresal hosťom v 44. min Kukumberg, ktorý znížil na rozdiel dvoch gólov. Domáci sa potom sústredili na pozornú defenzívu a z nej vyrážali do protiútokov. Dravecký hľadal priestor medzi Hoviho betómni a krátko na to po prieniku mieril Špilár tesne vedľa. Brankár belasých si poradil aj so strelou Lukáča, Javínova v 53. min minula bránku. Tréner Cíger po oddychovom čase odvolal brankára Hoviho v čase 56.26, ale jeho zverenci kontaktný gól nestrelili, naopak inkasovali do prázdnej bránky z hokejky Kmiťa v 58. min.

Hlasy:

Ján Šterbák (tréner Košíc): "Zápas mal vysokú kvalitu, nás teší, že sme v obrane spravili málo chýb. Z našej strany to bol taktický výkon, z dobre organizovanej defenzívy sme vyrážali do protiútokov a z nich dali góly. Zápas to bol veľmi pekný, bolo vidieť, že proti sebe hrali dve špičkové mužstvá."

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Bol to kvalitný zápas. Dve vylúčenia nás stáli dva góly, to sa potom ťažko doťahuje, ale chlapci hrali až do konca, mali sme aj šance. Chcelo to len streliť kontaktný gól a mohlo to byť iné."

HK Dynamax-oil Nitra - Dukla Trenčín 4:3 po predĺžení (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)

Góly: 32. Kmeč, 51. M. Chrenko (Kmeč, M. Štefanka), 59. Švarný (Kmeč), 63. Kmeč (Švarný) - 4. Poljaček (A. Kollár), 19. Kútny (Sivák), 51. Pardavý (Kóňa, Homer)

Vylúčení: 6:11 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš - Bednár, T. Orolin, 3892 divákov

Nitra: Konrád - Suur, J. Kováčik, Švarný, Ablad, Bališ, Topoli, Juraj Liška, Petrina - Ľ. Kolník, S. Pavličko, Čacho - Pupák, M. Štefanka, Kmeč - G. Saliji, M. Chrenko, S. Saliji - M. Slovák, J. Mihálik, Raček

Trenčín: Hála - P. Mikuš, Heš, Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, J. Mikuš - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Hanzal, Húževka, Barinka - Sivák, Sikorčin, Kútny

Pred zaplneným hľadiskom sa vedenia ujali hostia už v 4. min, keď Konráda prekonal Nitran v trenčiansom drese Poljaček po prihrávke ďalšieho bývalého hráča mužstva spod Zobora Kollára. V ďalšom priebehu niekoľkokrát ohrozil Hálu v trenčianskej bráne najmä prvý útok Nitry, no tešili sa opäť hostia, keď po prihrávke Siváka skóroval strelou spomedzi kruhou Kútny. V poslednej minúte prvej časti hry mohol znížiť Kmeč, no trafil iba žŕdku Hálovej bránky. V druhej tretine si Nitrania vytvárali gólové príležitosti po nátlakovej hre, no Hálu prekonali paradoxne vo vlastnom oslabení, keď sa po chybe obrany Trenčína dostal do nájazdu najproduktívnejší hráč domácich Kmeč a pomedzi betóny trenčianskeho brankára skóroval. V 37. min mohol po spolupráci s Kolníkom vyrovnať Čacho, no úspešný nebol a o minútu stroskotala na Konrádovi dvojica hostí Sivák, Pardavý.

Tretia časť hry sa niesla v duchu boja o každý kúsok ľadu a domácim sa podarilo v jej polovici vyrovnať, keď bol po prihrávke Kmeča úspešný Matúš Chrenko. O 55 sekúnd však Trenčín opäť viedol, presne trafil Pardavý. Minútu a 15 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času sa olejárom podarilo v presilovke vyrovnať, keď Švarného bomba od modrej skončila v sieti. V predĺžení rozhodol muž zápasu Kmeč, keď bombou vymietol horný roh Hálovej bránky.

Hlasy:

Marcel Ozimák (asistent trénera Nitry): "Trenčín prišiel do Nitry po sérii veľmi dobrých výsledkov, dobre vychádzal zo zabezpečenej obrany a využil dve šance, ktoré sme mu ponúkli. My sme ďalej hrali našu hru, neustále sme strieľali na bránu, napokon sme dokázali zápas otočiť."

Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Bolo to obojstranne dobré stretnutie, pre divákov určite zaujímavé, išli sme do dvojgólového vedenia, ale nedisciplinovanosťou sme domácim darovali body. Nie som spokojný s niektorými okolnosťami a určite pošleme sťažnosť na hokejový zväz."

Aktuálna tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy po piatkových stretnutiach 48. kola sezóny 2006/2007

10. Žilina 48 11 0 2 1 5 29 110:156 37

(počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 0 bodov, prehry po samostatných nájazdoch - 0 bodov, prehry - 0 bodov, skóre, body)