20. februára 2007

Výsledky 53. kola hokejovej extraligy

Hokej - Slovnaft extraliga - 53. kolo: HK Aquacity ŠKP Poprad - Dukla Trenčín 2:3 (2:0, 0:3, 0:0) Góly: 8. Jerofejevs (Michal Segľa, A. Kroták), 16. Marcel Haščák (Bambúch) - 23. Barinka (Heš, P. ...

Hokej - Slovnaft extraliga - 53. kolo:

HK Aquacity ŠKP Poprad - Dukla Trenčín 2:3 (2:0, 0:3, 0:0)

Góly: 8. Jerofejevs (Michal Segľa, A. Kroták), 16. Marcel Haščák (Bambúch) - 23. Barinka (Heš, P. Sivák), 24. Homer (Pardavý, Melichárek), 26. Urban

Vylúčení: 7:13 na 2 min, navyše: Martin Segľa 5+DKZ za údery a nešport. správanie - Kútny 10 min za nešport. správanie, Sivák 5+DKZ za údery a nešport. správanie, Křetinský 10+10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Mihajlo, 2008 divákov.

V tomto dueli boli hostia miernym favoritom, ale začali to potvrdzovať až po góle Jerofejevsa v presilovke. Veľkou prekážkou im bol výborný Jarina. V 16. min výborne švihom vystrelil Haščák a Hála kapituloval druhýkrát. Úvod druhej tretiny vyšiel "vojakom", keď v rozpätí troch minút otočili skóre zápasu - postupne sa presadili Barinka, Homer a Urban. Domáci sa neskôr spamätali, ale Fabian ani Kroták netrafili bránku. V závere tejto časti pobavila divákov učebnicová bitka Martina Segľu s Křetinským. V záverečnej tretine sa Popradčania snažili aspoň o vyrovnanie, ale pribúdalo vylúčených hráčov i nervozity, čo hralo do kariet hosťom, ktorí nakoniec zvíťazili.

HC Košice - HK Dynamax-oil Nitra 6:3 (1:1, 4:0, 1:2)

Góly: 11. Kontšek (Lipiansky, Šimurda), 24. Gron (Pleva, Špelda), 34. Špilár (Juraj Faith, Pleva), 36. Lipiansky (Kontšek, Jendek), 36. Rudolf Huna (Dravecký, Kmiť), 60. Juraj Faith (Špilár, Špelda) - 18. Juraj Liška (S. Saliji, S. Pavličko), 54. Ľ. Kolník (J. Mihálik), 55. Kmeč (M. Chrenko)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Goga, Horínek, 8014 divákov.

V pohode hrajúci Košičania mali prvú tutovku už v úvodných sekundách, ale nitriansky brankár Irbe nájazd Lipianskeho zlikvidoval a poradil si aj s nepríjemnou strelou Bartoša. V 6. min po chybe domácej obrany sa Samir Saliji ocitol pred Lipovským osamotený, ale bekhendom minul a o dve minúty na to košický gólman zlikvidoval aj nájazd Chrenka. Košičania sa ujali vedenia v 11. min. Za bránkou si puk vymenili Šimurda s Lipianskym a Kontšek zblízka nedal Irbemu šancu. Potom bol opäť v akcii nitriansky brankár, ktorý zmaril tutovku Hunovi, na opačnej strane sa zase vytiahol Lipovský po zakončení Kolníka. Ten istý hráč to skúšal aj v 17. min, ale Lipovský sa k opačnej žŕdke presunul včas. Hneď na to sa Lipiansky rútil osamotený na Irbeho a ten svoj tím podržal. V 18. min hostia vyrovnali, do "šibenice" trafil Liška. Druhá tretina bola jasne v réžii východniarov. Do vedenia sa dostali pri hre štyroch proti štyrom, keď teč Grona prekvapil Irbeho. Poistiť vedenie mohol Faith, po ňom v presilovke Droppa a ani do tretice sa nepresadil Lipiansky. V 33. min ešte Špilár zoči-voči Irbemu neuspel, ale v 34. min si vychutnal lotyšského gólmana. V 36. min Irbe len vyrazil Kontšekovu strelu rovno na hokejku Lipianskeho a bolo 4:1. O 49 sekúnd na to inkasovala Nitra po piaty raz z hokejky Rudolfa Hunu. V poslednej minúte druhej tretiny musel zasahovať aj Lipovský po dobrej šanci Garipa Salijiho. V tretej časti hry Košičania zvoľnili tempo. Huna a po ňom Varga síce mohli pridať šiesty gól, ale Irbe sa vytiahol. Nitra bojovala a Kolník v 48. min v oslabení trafil žŕdku. Ten istý hráč sa predsa len dočkal gólu, keď v 54. min doťukával puk za Lipovského chrbát a o minútu na to Kmeč znížil na 3:5. Osem sekúnd pred koncom do prázdnej bránky pri power-play pečatil na konečných 6:3 z pohľadu Košičanov Juraj Faith.

MsHK Žilina - HKm Zvolen 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Góly: 43. Červený (Halász) - 17. Škvaridlo (Kumstát, Kubenko), 20. Turek (Gašpar, Kubenko), 40. Gašpar (Paciga, J. Kopecký), 49. Jurík (Babka, Turek), 59. J. Čierny (T. Jaško, Daloga).

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Gajan, Grečko, 2103 divákov.

Úvod zápasu bol z obidvoch strán svižný. Domáci mali možnosť vsietiť prvý gól pri vylúčení Kopeckého v piatej minúte, ale početnú výhodu nevyužili. Takisto Zvolen pri vylúčení Lelkeša si nevypracoval žiadnu šancu. V 11. min dostal Cibuľa štvorminútový trest, ale výsledkom bola len jedna nebezpečná strela z hokejky Valacha. Ako využívať presilové hry ukázali hostia, keď bol v 16. min vylúčený domáci obranca Janísek a Škvaridlo vsietil úvodný gól zápasu. Keď sa zdalo, že tretina skončí výsledkom 1:0, vsietil Turek druhý gól pri avizovanom vylúčení domáceho hráča. V druhej časti hry sa hral vyrovnaný hokej, ale navrch mali skúsenejší hostia, domácich niekoľkokrát podržal v bránke Laco. V závere tretiny opäť Zvolenčania využili moment prekvapenia a Gašpar doslova dotlačil puk za chrbát žilinského gólmana. V úvode poslednej tretiny domáci Červený vsietil prvý gól Žiliny, ale ako sa ukázalo, bol aj posledný. Obidva tímy mali možnosti na strelenie gólov pri presilovkách, ale ani jeden z nich ich nevyužil. V 49. min Jurík prešiel domácou obranou ako nôž maslom a bolo 1:4. Skúsenosť Zvolenčanov sa prejavila aj v závere tejto tretiny, keď minútu pred koncom Jozef Čierny využil nepozornosť domácej obrany na vsietenie piateho gólu.

Dušan Gregor (tréner Žiliny): "Podali sme sympatický výkon. Bolo vidieť snahu a to si cením. Zvolen potvrdil, že má svoju kvalitu a ja mu prajem v play-off veľa úspechov. Chcem však pochváliť aj svoj tím za snaživý a bojovný výkon."

Jozef Frühauf (asistent trénera Zvolena): "Vedeli sme, že v Žiline nás nečaká ľahký zápas. Mladý tím po výsledku v Nitre ukázal, že vie dobre korčuľovať a podal bojovný výkon. Napriek tomu musím povedať, že sme zápas mali pod taktovkou, držali sme súpera na dištanc vždy minimálne o dva góly. Som rád, že sa nám stretnutie podarilo dotiahnuť do víťazného konca."

HK 36 Skalica - MHC Martin 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Góly: 5. Kocák (R. Školiak), 12. T. Višňovský (M. Ivičič), 35. D. Pašek (Kocák, R. Školiak), 40. K. Sloboda (Šille, R. Školiak), 48. Vaško (Malík) - 31. Beran (J. Polák), 51. Gálik (Špirko)

Vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše: Klepáč (Martin) 10 min + DKZ za nešportové správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 1:1, rozhodovali: P. Jonák - Mullner, J. Višňovský, 2750 divákov.

Skaličania dopriali v poslednom zápase základnej časti na svojom ľade extraligovú premiéru 17-ročnému brankárovi Kotvanovi a tradične začali aktívne. Prvý pokus na Ševelu vyslal už v 35. sekunde Pašek. V 5. min unikol v oslabení Školiak a po jeho prihrávke na dvakrát otvoril skóre Kocák. V 12. min zlikvidoval Kotvan únik Važana a o 35 sekúnd udreli domáci druhý raz - Višňovský v presilovke zvýšil po Ivičičovej prihrávke do odkrytej bránky na 2:0. Na začiatku druhej polovice zápasu sa však po Polákovej prihrávke presadil Beran a znížil na 1:2. O štyri minúty sa pred Ševelom najlepšie zorientoval Pašek a bekhendom zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov. V 37. min Kotvan zlikvidoval dve Trokanove a jednu Škutovu príležitosť a v poslednej minúte II. tretiny Skaličania využili ďalšiu početnú výhodu - 4:1. V 48. min sa premiérovo medzi extraligových strelcov zapísal Tomáš Vaško, keď od modrej prestrelil Ševelu. Hosťom sa v 51. min podarilo znížiť na konečných 2:5 po ukážkovej presilovkovej kombinácii, ktorú zakončil Gálik. Skaličania si víťazstvom zabezpečili účasť v play-off.

Slovan Bratislava - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 54. Srdínko (Uram, Vorel) - 24. Marek Hovorka (B. Pohanka), 32. Michel Miklík (Marek Hovorka, M. Bača)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Novák, Tvrdoň, 3954 divákov.

Zápasu dominovali súboje najmä domáceho útočníka Laža s brankárom Falterom. Bratislavský hráč sa pred gólmanom Liptákov objavil päťkrát v dobrej pozícii, všetky jeho pokusy sa však skončili neúspešne. Stretnutie bez väčšieho náboja začal lepšie Slovan, v 3. min trafil Lažo žŕdku. V 5. min preveril Chovana, ktorý dostal príležitosť pred oddychujúcim Hovim, Milec. Potom sa Lažo dostal až pred Faltera, ale opäť neuspel. V závere úvodnej tretiny trafil Bača hokejkou medzi nohy Hurtaja a kapitán Slovana sa z ľadu dvíhal len ťažko. Tesne predtým ukázal svoju ekvilibristiku efektným rozštepom vo vzduchu Falter. V 23. min došlo k ďalšiemu súboju dobre postaveného Laža s Falterom. V 24. min nestíhal Pavlas dobre korčuľujúceho Hovorku a ten blafákom prekonal aj Chovana - 0:1. Keď bol už brankár L. Mikuláša Falter prekonaný, na bránkovej čiare mu pomohol Školiak. V 32. min doklepol Hovorkovu strelu druhýkrát za Chovana Miklík. Potom sa nepresadil pred gólmanom Liptákov ani Hurtaj a následne štvrtýkrát ani Lažo. Rovnaký hráč v 44. min pálil iba do Faltera. Liptáci pozorne bránili, no do útoku sa príliš nehrnuli. V 54. min síce znížil tečom Uramovej prihrávky Srdínko, ale domáci už potom skvele chytajúceho brankára Mikuláša neprekonali. Nepodarilo sa im to ani v záverečnej 75-sekundovej hre bez brankára, počas ktorej hrali aj 49 sekúnd vo výhode o dvoch hráčov.