20. októbra 2010

Výsledky 8. kola basketbalovej extraligy mužov

Zľava: Americký rozohrávač Interu Jerenda Wheeler a banskobystrický Richard Grznár počas zápasu 8. kola slovenskej basketbalovej extraligy mužov medzi ŠKP Banská Bystrica a BK Inter Bratislava Foto: SITA/Dušan ...

bez nazvu Zľava: Americký rozohrávač Interu Jerenda Wheeler a banskobystrický Richard Grznár počas zápasu 8. kola slovenskej basketbalovej extraligy mužov medzi ŠKP Banská Bystrica a BK Inter Bratislava

BRATISLAVA 20. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn stredajších výsledkov 8. kola basketbalovej extraligy mužov 2010/2011:

BK Váhostav-SK Žilina - MBK Rieker Komárno 96:81 (24:12, 17:28, 30:28, 25:13)
Najviac bodov: Kosa 27, Carter 15, Závodný a Hoferica po 13 - Burrows 28 , Jackson 13, Klár 11
TH: 38/32 -16 /11, fauly: 18 -29 , trojky: 8 - 6, rozhodovali: T. Lukáč - Kovalčík, Bohucký, 600 divákov

Žilina začala veľmi dobre, viedla 20:6 a zdalo sa, že nebude mať problémy. V druhej štvrtine Komárno zlepšilo obranu, jeho hráči tlačili loptu pod kôš a hra sa vyrovnala, výsledkom čoho bolo skóre 41:40. Až do poslednej chvíle bol zápas vyrovnaný. Vo štvrtej štvrtine sa tímy striedali vo vedení, no v 34. min sa k rozhodujúcemu náporu nadýchla Žilina, ktorá napokon triumfovala 96:81.

Basketbal Pezinok - BK Iskra Svit 108:93 (26:19, 21:24, 35:19, 26:31)
Najviac bodov: Sapp 35, Lukjanec 21, Miloševič 15 - McCoy 33, Míčka 19, Polakovič 17
TH: 22/18 - 17/14, fauly: 22 -20 , trojky: 14 - 5 , rozhodovali: Ženiš, Matejčík, Turčin, 300 divákov

V ofenzívne ladenom zápase boli diváci svedkami výnimočných streleckých výkonov. Prvý polčas bol ešte vyrovnaný, no v druhom boli lepší domáci, ktorí presnejšie strieľali najmä za tri body. Do koša Sviťanov presne zapadlo až 14 pokusov spoza trojkového oblúka. Po dvoch prehrách Pezinčania prekvapili dobrým výkonom a zaslúžene zvíťazili. Stý bod obhajcu majstrovskej trofeje zaznamenal dve a pol minúty pred koncom srbský rozohrávač Miloševič.

ŠKP Banská Bystrica - BK Inter Bratislava 83:57 (17:19, 21:10, 21:17, 24:11)
Najviac bodov: Hovaňák 22, Rendla 18, Velčič 10 - Kucsa 13, Wheeler a Kuffa po 12
TH: 23/18 - 15/8, fauly: 20 - 24, trojky: 7 - 5, rozhodovali: Zubák - Šarišský, Mlynský, 500 divákov

Inter začal stretnutie zle a v 5. min prehrával 0:6. Po oddychovom čase sa hostia vzchopili a otočili na 6:9. Prvú štvrtinu ešte Bratislavčania zvládli a vyhrali ju o dva body. V druhej časti sa však začali koncertovať už aj domáci a presnou streľbou i rýchlymi protiútokmi rozleptávali obranu Interu. Domáci postupne stále zvyšovali svoj náskok, ktorý nakoniec dotiahli na jasné 26-bodové víťazstvo.

MBK Handlová - Astrum Levice 68:66 (20:18, 12:17, 21:14, 15:17)
Najviac bodov: Delič a Barišič po 17, Biňovský 12 - Koštomaj 14, Červenka 13, Lutovský 11
TH: 26/19 - 21/12, fauly: 23 - 23, trojky: 3 - 6, rozhodovali: Gabara - Kúkelčík, Donát, 600 divákov

V pomerne vyrovnanom stretnutí sa súperi neustále striedali vo vedení. V záverečných sekundách mali viac športového šťastia domáci "baníci", ktorí napokon uhájili tesné, ale veľmi dôležité víťazstvo.

BK SPU Nitra - BC Prievidza 96:70 (24:14, 21:17, 20:20, 31:19)
Najviac bodov: Tomek 35, Montgomery 14, Moore 11 - Booker 27, Williams 19, Hallett 11
TH: 16/11 - 15/15, fauly: 19 -12 , trojky: 3 - 7, rozhodovali: J. Janáč - Lamoš, Hančík, 500 divákov

Domácim prostredím a vyšším umiestnením v tabuľke favorizovaná Nitra sa odtrhla od svojho súpera už v prvej časti hry. Diery v obrane trestal najmä Tomek (v prvej štvrtine 12 bodov). Hostia potom zrýchlili, náskok mierne stiahli, no domáci sa po oddychovom čase opäť naštartovali a nedokázal ich zastaviť ani skvele brániaci Williams. V druhom polčase sa už prakticky nič nezmenilo, Hornonitrania i naďalej doplácali na chybnú rozohrávku či obranu. Strelecky sa presadil najmä domáci pivot Tomek, ktorý ku polčasovým 20-tim pridal ďalších 15 bodov. Prievidžanom to nešlo, a tak si na pripísanie prvej výhry v tomto ročníku ešte musia počkať.