14. apríla 2008

Výsledky dohrávky 25. kola Corgoň ligy

Futbalisti Slovana boli v prvom polčase jednoznačne lepší ako úradujúci majster zo Žiliny, ale z viacerých šancí nič nevyťažili. V 3. min Dobrotka hlavičkoval tesne vedľa Kuciakovej svätyne, medzi ...

BRATISLAVA 14. marca (WEBNOVINY) - Futbalisti Slovana boli v prvom polčase jednoznačne lepší ako úradujúci majster zo Žiliny, ale z viacerých šancí nič nevyťažili. V 3. min Dobrotka hlavičkoval tesne vedľa Kuciakovej svätyne, medzi tri žrde nenamierili onedlho ani Masaryk s Černákom. Domáci hýrili aktivitou, pohybom, lopty si pýtal najmä skúsený a s chuťou hrajúci Slovák. Hostia spod Dubňa po dvoch domácich prehrách 0:1 s Artmediou Petržalka (v lige i v Slovenskom pohári) pôsobili nesmelo, zakríknutým dojmom a ani raz v prvom dejstve neohrozili brankára Muchu. V 24. min vyslal Černák štipľavú "jedovku" na Kuciaka, ten však bravúrne zachránil. O chvíľu to skúšal Slovák a po polhodine hry hlavičkoval vedľa Ižvolt. Na bezgólovej prvej štyridsaťpäťminútovke sa však už nič nezmenilo. Po zmene strán Žilinčania vyrovnali hru, keď sa začali viac tlačiť na polovicu belasých. Oba tímy však predvádzali medzišestnástkový futbal, bez dôrazného a presného zakončenia. Túto skutočnosť sa snažil zmeniť domáci Szabó, jeho nebezpečnú štandardku vyrážal Kuciak na roh. Hráči MŠK čakali na "svoj" moment a ten mohol prísť v 68. min. Dobrotka prehral súboj so Štyvarom, ale jediný vysunutý hrot hostí namieril veľmi nepresne. Slovan odpovedal v 73. min akciou Černáka s Masarykom, Slovák však hlavičkoval v záklone. Vzápätí Szabóov rohový kop likvidoval Kuciak. V závere už napriek snahe Slovan neskóroval, a tak diváci na Tehelnom poli gól nevideli. Žilina tak stráca na vedúcu Artmediu osem kôl pred koncom súťaže štyri body. Slovan Bratislava - MŠK Žilina 0:0 Bez kariet, rozhodovali: P. Hrčka - Ružbarský, Palušák, 2732 divákov SITA