13. februára 2006

Výsledky nadstavbovej časti volejbalovej extraligy žien

VK Doprastav ...

BRATISLAVA 13. februára (WN/SITA) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí nadstavbovej časti volejbalovej extraligy žien:

SOBOTA:

nadstavbová časť - skupina o 1. - 4. miesto - 3. kolo:

VK Doprastav Bratislava - VK OMS Senica 0:3 (-21, -16, -20)

57 min, rozhodovali: Juráček a Matúš, 75 divákov

Domáce nemali v zápase proti veľkému favoritovi žiadnu šancu. Skúsené Seničanky hrali s istotou, naopak hráčky Doprastavu vyrobili dosť chýb, ktorým pomohli hosťujúcemu družstvu k hladkému víťazstvu.

nadstavbová časť - skupina o 5. - 9. miesto - 4. kolo:

VK Slávia TU Košice - TJ Strojár Malacky 0:3 (-23, -23, -23)

75 min, rozhodovali: Porvazník a Drobňák, 80 divákov

Hosťujúce družstvo lepšie zahralo v koncovkách všetkých troch setov a tešilo sa napokon z pomerne hladkého víťazstva.

VTC Pezinok - ŠK-ŽU Žilina 3:0 (20, 25, 23)

72 min, rozhodovali: Matis a M. Sarka, 94 divákov

Pezinčanky raketovo nastúpili v prvom sete, keď viedli už 15:7 a napokon ho dotiahli do víťazného konca. Druhé dejstvo bolo veľmi vyrovnané, no napokon sa v koncovke presadili opäť domáce. Zaujímavý priebeh mal aj tretí set, v ktorom Pezinok už viedol 17:10, ale Žilinčanky dokázali ešte vyrovnať. Nakoniec domáce v obojstranne dobrom zápase dosiahli víťazstvo bez straty setu.

NEDEĽA:

Slávia UK SLSP Bratislava - MŠK Žiar nad Hronom 3:0 (12, 12, 23)

64 min, rozhodovali: Dovičovič a Viktoríni-Lisá,100 divákov

Zápas bol jednoznačnou záležitosťou domáceho družstva. V drese Slávie UK dostali možnosť zahrať si všetky hráčky z lavičky.

nadstavbová časť - skupina o 5. - 9. miesto - 5. kolo:

TJ Strojár Malacky - VTC Pezinok 2:3 (-22, 14, 16, -23, -12)

125 min, rozhodovali: Karol Sarka, Sloboda, 120 divákov

V dramatickom stretnutí sa skóre vyvíjalo ako na hojdačke. Súboj sa zlomil vo štvrtom sete, ktorý získali Pezinčanky. Hosťujúce hráčky mali pevnejšie nervy aj v rozhodujúcom dejstve.

1. VK Púchov - VK Slávia TU Košice 0:3 (-18, -17, -21)

70 min, rozhodovali: Faulhammer a Daruľa, 70 divákov

Hráčky domáceho tímu sa počas celého zápasu trápili na príjme, čo skúsenejšie volejbalistky Slávie TU Košice využili na hladké víťazstvo.