31. marca 2008

Výsledky nedeľných zápasov NHL

V nedeľňajších zápasoch zámorskej hokejovej NHL sa presadili štyria Slováci. Marián Gáborík strelil svoj 40. gól v sezóne a rozhodol ním o víťazstve Wild, celkovo v zápase proti Coloradu zaznamenal ...

NEW YORK 31. marca (WEBNOVINY) - V nedeľňajších zápasoch zámorskej hokejovej NHL sa presadili štyria Slováci. Marián Gáborík strelil svoj 40. gól v sezóne a rozhodol ním o víťazstve Wild, celkovo v zápase proti Coloradu zaznamenal dva presné zásahy, Pavol Demitra asistoval pri víťaznom góle Gáboríka v predĺžení. Víťazný gól strelil v predĺžení aj netradičný kanonier - obranca Andrej Sekera. Marián Hossa odohral celý duel po boku Sidneyho Crosbyho a naštartoval Pittsburgh k víťazstvu nad NY Rangers, keď v 11. min vyrovnával na 1:1. Starší z bratov Hossovcov si tak zapísal už svoj 29. tohtosezónny presný zásah. "Tučniaci" sa ziskom dvoch bodov na domácom ľade dostali na čelo tabuľky Východnej konferencie, keď o jeden bod predstihli Montreal. Brankár domácich Marc-Andre Fleury mal na výhre svojho mužstva opäť veľký podiel, kanadský gólman prispel k víťazstvu vo všetkých siedmich stretnutiach, v ktorých v poslednom období nastúpil. Sumáre - nedeľa: Pittsburgh - New York Rangers 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) Góly: 11. MARIÁN HOSSA (Dupuis, Crosby), 18. Malkin (Gončar, Crosby), 60. Talbot (J. Staal, Scuderi) - 4. Dubinsky (Jágr, Bäckman). Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: Letang - Staal obaja na 5 min za bitku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 20:27. Brankári: M.-A. Fleury - Lundqvist. Diváci: 17 020. Detroit - Nashville 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) Gól: 64. Franzén (Zetterberg, Rafalski). Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:22. Brankári: Hašek - Ellis. Diváci: 20 066. Buffalo - Boston 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0) Góly: 11. Lydman (Gaustad, D. Roy), 61. SEKERA (Vanek, Weber) - 3. Krejčí. Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 30:18. Brankári: R. Miller - Auld. Diváci: 18 690. Minnesota - Colorado 3:2 po predĺžení (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0) Góly: 5. B. Rolston (K. Johnsson, M. Koivu), 9. GABORÍK (Burns, B. Rolston), 64. GÁBORÍK (DEMITRA) - 22. Finger (Sakic, Wolski), 32. Salej (Finger, Wolski). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 20:26. Brankári: Bäckström - Theodore. Diváci: 18 568. Chicago - Columbus 5:4 po sam. nájazdoch (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0, 1:0) Góly: 4. Toews (Kane, Seabrook), 29. Jason Williams (Seabrook, Toews), 38. Sharp (Lang, Jason Williams), 54. Perreault (Barker, Byfuglien), rozhodujúci sam. nájazd premenil Kane - 14. A. Murray (Novotný, Brule), 19. Peca (Brule, Russell), 24. Žerdev (A. Murray, Russell), 44. MacKenzie (Výborný). Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:35. Brankári: Chabibulin - Norrena. Diváci: 20 885. Anaheim - Dallas 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0) Góly: 10. M. Schneider (Getzlaf, S. Niedermayer), 35. M. Schneider (Getzlaf, Selänne), rozhodujúci sam. nájazd premenil Kunitz - 27. Modano (Morrow, Lehtinen), 42. Hagman (Petersen). Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: O´Donnell - Crombeen (obaja 5 min za bitku), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:25. Brankári: Giguere - Turco. Diváci: 17 174. San Jose - Phoenix 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) Góly: 1. J. Thornton (M. Michálek, Clowe), 18. J. Thornton (M. Michálek), 48. C. Brown (B. Campbell, Roenick) - 7. Doan (Morris). Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:20. Brankári: Nabokov - Bryzgalov. Diváci: 17 496. Vancouver - Calgary 6:2 (2:2, 3:0, 1:0) Góly: 12. S. Salo (H. Sedin, Bieksa), 20. Näslund (D. Sedin, Bieksa), 22. Linden (Ritchie), 27. Linden (Weaver, H. Sedin), 33. Pettinger (Shannon, Pyatt), 41. Isbister (Kesler, Bieksa) - 2. Moss (W. Priemau, Sarich), 19. Lombardi (Iginla, Phaneuf). Vylúčení: 11:14 na 2 min, navyše: Burrows - Sarich, Iginla (všetci 10 min osobný trest), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:29. Brankári: Luongo - Kiprusoff (27. Joseph). Diváci: 18 630. SITA