29. septembra 2006

Výsledky piatkových zápasov hokejovej extraligy

Súhrn výsledkov piatkových zápasov 8. kola slovenskej hokejovej extraligy 2006/2007: HKm Zvolen - MsHK Žilina 2:3 (1:0, 0:3, 1:0) Zvolenčania začali útočne, vypracovali si ...

BRATISLAVA 28. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových zápasov 8. kola slovenskej hokejovej extraligy 2006/2007:

HKm Zvolen - MsHK Žilina 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Zvolenčania začali útočne, vypracovali si niekoľko vyložených šancí. Prvú mohol využiť v 4. min Čierny, no sólo nepretavil do gólovej podoby. O pár sekúnd to však domácemu tímu vyšlo, Krayzel s Turekom sa dostali za žilinskú obranu a Lipovský nemal nárok, prekonal ho Turek. Žilinčania mali minimum šancí, azda iba v oslabení mohol Král takmer zasunúť puk za Šimonovičov chrbát. Druhá tretina vyšla lepšie hosťujúcim hráčom, už v úvodných minútach sa v presilovke presadil Krajčí, keď z pravého kruhu tvrdo pálil a vyrovnal - 1:1. Potom poslal Žilinčanov do vedenia v 29. min Hanzal. V 38. min sa Krajčí preštrikoval cez nesúrodú defenzívu domácich a bolo 1:3. Zvolen mal množstvo šancí, no nevedel ich premieňať. Hostia sa snažili o prechod do rýchlych brejkov, v 46. min Krajči nevyužil sólo, keď mu puk v rozhodujúcej chvíli skĺzol. Zvolenčania sa napokon dočkali až pri presilovej hre, keď Žilinčania v oslabení nevyužili svoju šancu. Krayzel s Turekom prečíslili obrancov úradujúceho majstra a opäť Turek prekonal Lipovského. Vyrovnanie viselo na vlásku, Krayzel v 58. min zblízka trafil do žŕdky. Očakávaný nápor domácich sa nekonal, keďže v posledných minútach museli hrať v oslabení.

MHC Martin - HK 36 Skalica 13:2 (5:1, 3:1, 5:0)
Rekordný dvojciferný výsledok sa začal rodiť už v prvej tretine, keď sa po martinskom nápore roztrhlo vrece s gólmi. Hostia už v 16. min boli zrelí na uterák, keď po Koložváryho góle na 5:0 nastala aj prvá z troch výmien v skalickej bránke. Aj v ďalšom priebehu boli hostia len štatistami, svoje dva góly strelili so šťastím a po malátnom výkone môžu byť radi, že neutrpeli ešte kolosálnejšiu hanbu. Martinčania excelovali, ich festival pekných troch gólov v druhej tretine gradoval v 39. min, keď v rozpätí štrnástich sekúnd trafili do čierneho Trokan i Török. V záverečnej tretine domáci bezzubého súpera roztrhali na franforce. Vytúžený desiaty gól v skalickej bránke dosiahol v 44. min Kuric. Po ňom ešte prišli tri presné zásahy výborne hrajúceho martinského mužstva z hokejok Špirka, Markoviča a Töröka, ktorý v 53. min pečatil výsledok na šokujúcich 13:2. Posledné sekundy sa dohrávali za ovácií martinského publika.

MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš - Slovan Bratislava 1:2 po samostatných nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
V Liptove videli slušne zaplnené tribúny prekvapivo veľmi vyrovnanú drámu. V úvode hrozili viac domáci, no strelami z väčších vzdialeností len dobre rozchytali Hoviho v bránke Slovana. V 9. min pohrozil na druhej strane Tvrdoň, o chvíľu mali v oslabení obrovskú šancu domáci, neskôr sa vo výhodnej pozícii v presilovke ocitol Róbert Huna, no bezgólový stav sa nezmenil. V 17. min sa domácim fanúšikom manévrami v útočnom pásme pripomenul Lipták Marek Uram, vzápätí dorážal Jarolín, ktorého na bránkovej čiare vychytal Falter. Tesne pred prestávkou Liptáci nevyužili ani presilovku o dvoch hráčov. Druhé dejstvo sa začalo náporom Slovana. V presilovke puk za Faltera nepretlačil Pištek. V druhej desaťminútovke sa osmelili aj Mikulášania, Miklík v rýchlom nájazde Hoviho neprekonal a neuspel ani Bartík. Pred odchodom do šatní neskončili v sieti ani strely Grmana či Trochtu. V 44. min prelomil čakanie na presný zásah hosťujúci Jarolín, ku korému so šťastím prešla krížna prihrávka Tvrdoňa. Domáci tím odpovedal už o dve minúty. Po akcii celého prvého útoku Kriška takisto zblízka vyrovnal. Záverečné minúty riadneho času ani predĺženie už gól nepriniesli. V sérii samostatných nájazdov mali pevnejšie nervy a presnejšiu mušku hostia, keď dokázali rozhodnúť už po troch sériách.

Dukla Trenčín - HK Aquacity ŠKP Poprad 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
V prvej časti hry dominovala opatrná hra oboch mužstiev poznačená množstvom vylúčení na oboch stranách. Za zmienku stojí veľká šanca domáceho Baláža, ktorý v 13. min nedal do odkrytej Kožuchovej bránky. O dve minúty neskôr otvoril skóre zápasu Kumstát, ktorý využil vyhraté buly s Piatakom. Druhú tretinu začala aktívnou hrou domáca Dukla, ktorá bola odmenená dvoma gólmi. V 25. min vyrovnal po Liškovej nahrávke cez celé klzisko Kútny. Na 2:1 zvýšil opäť po akcii Lišku aktívny Kollár. Oba tímy potom nevyužili niekoľko ďalších šancí, pri samostatných nájazdoch stroskotali Melichárek a na opačnej strane Škovira. Sedemnásť sekúnd pred druhou sirénou vyrovnal strelou pod hornú žŕdku spomedzi kruhov Kroták. Trenčín poslal opäť do vedenia Nemec, štastným gólom medzi betóny Kožucha. Poprad sa snažil vyrovnať, ale neuspel a Pardavý v poslednej minúte uzavrel na 4:2.

HK Dynamax - oil Nitra - HC Košice 4:3 po samostatných nájazdoch (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0, 1:0)
V úvode stretnutia bola snaha po ofenzíve viditeľná na oboch stranách, no častejšie boli domáci pred košickým brankárom. Vedenia sa však ujali hostia, keď v 12. min Lipiansky posunul puk pred Lakosila a Lažo ho doklepol do nitrianskej siete. V 14. min mal obrovskú šancu Lipiansky, no Lakosil čaroval. O tri minúty sa potvrdilo známe nedáš-dostaneš, keď Kolníkov bekhend gól neznamenal, no následná samostatná akcia Laža áno a Košice viedli 0:2. V úvodnej minúte druhej časti hry mohol Čacho znížiť, no jeho strelu zastavila konštrukcia bránky hostí a ďalšia príležitosť Kolníka skončila na betóne brankára Petríka. Presne v polovici stretnutia sa Nitrania predsa len dočkali, keď svoj durhý gól v sezóne zaznamenal v presilovej hre Garip Saliji. V 32. min mohol vyrovnať Kmeč, avšak sám pred Petríkom trafil iba konštrukciu jeho bránky. To isté sa podarilo aj Švárnemu na začiatku tretej tretiny strelou spoza ľavého kruhu. V 46. min využilii domáci presilovku štyroch proti trom, keď obranca Kováčik prekonal Petríka bombou od modrej čiary. Nitra išla v 48. min do vedenia zásluhou Vozdeckého. V dramatickom závere riadneho hracieho času bol vylúčený Jendek, Košičania hrali presilovku šiestych proti štyrom a v poslednej sekunde dokázali vyrovnať tretím gólom Laža. V predĺžení gól nepadol, a tak prišli na rad trestné strieľania, v ktorých napokon rozhodol o víťazstve Nitry Kolník.