15. októbra 2009

Výsledky štvrtkových stretnutí basketbalovej extraligy žien

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí 6. kola basketbalovej extraligy žien: MBK Ružomberok - BSS Košice 62:57 (18:17, 19:11, 8:20, 17:9) Najviac bodov: Šimkuľáková a ...

BRATISLAVA 15. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí 6. kola basketbalovej extraligy žien:

MBK Ružomberok - BSS Košice 62:57 (18:17, 19:11, 8:20, 17:9)

Najviac bodov:
Šimkuľáková a Lukačovičová po 13, Grešnerová 12 - Slimáková a Kandráčová po 14, Tarasovová 13

TH: 11/8 - 9/7, fauly: 10 - 12, trojky: 6 - 4, rozhodovali: Janáč a Daňo, 370 divákov

Ružomberčanky začali dobre, potom si však prestali tykať s presnou streľbou, z čoho húževnatý súper úspešne ťažil. Ešte v 12. min viedli hostky o tri body (21:18) a až v závere prvého polčasu sa misky váh začali jemne nakláňať na stranu vicemajstra. Tretia štvrtina však vyznela presvedčivejšie pre Košičanky a po nej svietil na ukazovateli stav 45:48. Záverečné dejstvo vyrovnaného duelu však lepšie zvládli Liptáčky, ktoré napokon zvíťazili o päť bodov 62:57.

MBK Agrotrade Rožňava - BK Inpek UKF Nitra 58:63 (14:20, 20:16, 11:8, 13:19)

Duckerová 15, Beňušková 13, Strikasová 12 - V. Libičová 24, Chlebovcová a Mračnová po 9

TH: 14/11 - 19/17, fauly: 20 - 21, trojky: 3 - 2, rozhodovali: Tomašovič a Donát, 150 divákov

Domáce basketbalistky nastúpili bez zranenej Repaszkej a zranením hendikepovanej Duckerovej (vyvrtnutý členok), ale hostkám boli v celom prvom polčase vyrovnaným súperom. Až na konci úvodnej štvrtiny odskočili Nitrianky domácim o šesť bodov. V druhom dejstve sa basketbalistky Rožňavy takmer dotiahli bodovo na súpera a nebyť slabšej streľby mohli ísť aj do vedenia. Po obrátke sa obe družstvá zamerali na defenzívu, domáce hráčky išli do poslednej štvrtiny s jednobodovým náskokom (45:44). Záver však lepšie zvládli skúsenejšie hostky, ktoré dokázali využiť zranenie domácej Beňuškovej, vyfaulovanie sa Sujovej a využili aj výškovú prevahu najlepšej strelkyne zápasu Libičovej.

BK Slovan Bratislava - ŽBK Whirlpool Poprad 62:83 (17:16, 26:25, 6:22, 13:20)

Malinková 23, Križmová, Ciulisová a Lučeničová po 8 - Kmeťová 23, Tetemondová a Barényiová po 13

TH: 26/22 - 18/14, fauly: 20 - 23, trojky: 6 - 5, rozhodovali: Gabara a Turčin, 80 divákov

Takmer celý prvý polčas viedol prekvapujúco Slovan. Hostky sa dostali do "prevádzkovej teploty" až na začiatku tretej štvrtiny a v 27. min viedli o 10 bodov (57:47). Posledné dejstvo už bolo v réžii favorizovaných Popradčaniek, ktoré už bez väčších problémov doviedli duel do víťazného konca.

BK UMB 08 Banská Bystrica - BK PU Bemaco Prešov 47:83 (11:27, 14:18, 6:21, 16:17)

Šimová 12, Domiterová, Vodrážková a Melezinková po 6 - Risperová 27, Čižmárová a Zentková po 12

TH: 12/8 - 30/25, fauly: 19 - 18, trojky: 5 - 2, rozhodovali: Margala a Lamoš, 110 divákov

Hosťujúci kolektív bol po všetkých stránkach lepší, strelecky sa presadzovala predovšetkým Američanka Jennifer Risperová, ktorá už do veľkej prestávky zaznamenala 18 bodov. Domáce hráčky v tretej štvrtine nezachytili úvod a prehrali ju rozdielom 15 bodov. Najvyrovnanejšia bola štvrtá štvrtina, kde prešovský tréner Jozef Rešetár vystriedal všetky hráčky.