20. septembra 2009

Výsledky víkendových zápasov slovenskej extraligy hádzanárov

Súhrn výsledkov víkendových zápasov 4. kola slovenskej extraligy hádzanárov 2009/2010: SOBOTA ŠKP Bratislava - IS Košice 33:27 (16:12) Najviac gólov: Štepanovský ...

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových zápasov 4. kola slovenskej extraligy hádzanárov 2009/2010:

SOBOTA

ŠKP Bratislava - IS Košice 33:27 (16:12)
Najviac gólov: Štepanovský 9/1, Kucharík 7, Mikuš 5/2 - Guzy 8, Strapko 6, Styrančák 5
Pok. hody: 3/3 - 3/3, vylúčení: 6 - 6, rozhodovali: Sivák, Dvorský, 200 divákov

V kvalitnom zápase si hráči ŠKP vytvorili hneď v úvode trojgólový náskok, ktorý prakticky udržiavali až do záveru zápasu. V posledných minútach svoje vedenie ešte zvýšili.

Tatran Prešov - MŠK HANT Považská Bystrica 30:30 (14:14)
Najviac gólov: Antl 8/3, Mazúr a Huňady po 6 - J. Kozák 8, Firit 6, Ľ. Ďuriš 5
Pok. hody: 4/3 - 3/2, vylúčení: 7 - 7, ČK: Štefanisko (Považská Bystrica) za tri vylúčenia, rozhodovali: Sabol a Daňo, 887 divákov

Hostia zaskočili domácich najmä agresívnou obranou a rýchlym prechodom do útoku, čo sa odzrkadlilo aj na priebehu zápasu. Prešovčania v prvom dejstve iba doťahovali náskok Považskej Bystrice a prvýkrát sa vedenia ujali až v 28. min (14:13). Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu s tým, že dve minúty pred koncom vyhrávali hostia o dva góly a hráči Tatrana vyrovnali zásluhou Radčenka iba päť sekúnd pred koncom. Stretnutie sa napokon prekvapujúco skončilo remízou 30:30.

HC Štart Nové Zámky - MŠK Hlohovec 32:25 (15:12)
Najviac gólov: Rábek a Fuňak po 6, T. Szücs a Bokol po 5 - Bočkay 7, Vlčko a S. Mažár po 4
Pok. hody: 3/2 - 3/2, vylúčení: 5 - 8, ČK: Jurko (Nové Zámky) za tri vylúčenia, rozhodovali: Nagy a Novák, 600 divákov

Od začiatku to bol zápas na ostrie noža, stretli sa totiž dva vyrovnané tímy, ktoré si nič nedarovali a bojovnosť prevýšila kvalitu. Až v polovici prvého dejstva sa domáci odpútali na rozdiel dvoch - troch gólov. Po zmene strán začali lepšie Považania, dotiahli sa na rozdiel jediného gólu, následne však Nové Zámky zapli na vyššie obrátky. Domácich výbornými zákrokmi podržal gólman Pčola a aj jeho zásluhou napokon hráči Štartu zaslúžene zvíťazili

NEDEĽA

HK 47 Trnava - MHC Edymax Bardejov 23:21 (8:10)
Najviac gólov: Oros 5, Draškovič a Budzák po 4, Lužák 4/2 - P. Krok 8/1, D. Krok 7/1
Pok. hody: 4/3 - 3/2, vylúčení: 3 - 6, rozhodovali: Mandák, Rudinský, 250 divákov

Pre diváka to bol veľmi napínavý súboj. Družstvá sa striedali vo vedení, v závere polčasu odskočil Bardejov na rozdiel dvoch gólov. V druhom polčase Trnava od 40. min, keď vyrovnala na 13:13, sa postupne dostala do trháku. V 56. min viedla o 5 gólov 22:17. Hosťom sa však v závere podarilo znížiť. Napokon zvíťazilo bojovnejšie mužstvo.