29. júla 2007

Výsledok stretnutia Artmedia - Trenčín v Corgoň lige

Futbal - Corgoň liga - 3. kolo: FC Artmedia Petržalka - AS Trenčín 3:2 (0:1) Góly: 48. Fodrek, 52. Halenár, 82. Guédé - 29. Doubek, 46. Jašurek, ŽK: 54. Guédé - 51. Mičenec, 68. Gálik, 76. Cs. Horváth, 90.+ ...

Futbal - Corgoň liga - 3. kolo:

FC Artmedia Petržalka - AS Trenčín 3:2 (0:1)
Góly: 48. Fodrek, 52. Halenár, 82. Guédé - 29. Doubek, 46. Jašurek, ŽK: 54. Guédé - 51. Mičenec, 68. Gálik, 76. Cs. Horváth, 90.+ Jašurek, rozhodovali: P. Hrčka - Weiss, Poláček, 4210 divákov

Artmedia: Kamenár - Čišovský, Borbély, Dosoudil, Patrik Mráz - Guédé - V. Gajdoš, Adewunmi (46. M. Ďurica) - J. Kozák - Halenár (86. Piroška), Pavol Ďurica (46. Fodrek)
Trenčín: Hodál - Čögley (63. Jakúbek), Cs. Horváth, Mičenec, Minarčík - Jašurek, Gálik, Kleščík (83. Marček), Gergel - Doubek, Hlohovský (71. Šebek)

Úvodný tlak priniesol domácej Artmedii iba tri rohové kopy a strelu Pavla Ďuricu do spojnice Hodálovej bránky. V 18. min prihral Gajdoš na pravej strane Halenárovi, ten obišiel obrancu Trenčína a z uhla tvrdo vypáli do brankára. Po polhodine hry udreli dovtedy nevýrazní hostia. Hlohovský našiel na hranici šestnástky Doubeka, a ten strelou po zemi do protipohybu Kamenára otvoril gólový účet duelu. Tesne pred prestávkou mohol zvýšiť opäť Doubek, ale lopta z jeho hlavy letela vedľa. V úplnom závere prvého dejstva po rohu Kozáka vypálil spoza pokutového územia Halenár, jeho "jedovka" len tesne minula svätyňu Hodála.
Hneď úvod druhého polčasu priniesol veľa vzruchu, keď za šesť minút padli tri góly. Najprv po chybe obrany Artmedie poslal do šokujúceho dvojgólového vedenia hostí Jašurek. Presný zásah Trenčína definitívne naštartoval domácich. V 48. min po priťuknutí Gajdoša znížil striedajúci Fodrek - 1:2 a v 52. min sa po priamom kope Kozáka dostal do vyloženej šance Halenár a hlavou vyrovnal na 2:2. Od tohto momentu Petržalčania ovládli hru, ale predháňali sa v zahadzovaní šancí. Fodrek mieril tesne vedľa, Halenárovu hlavičku vytláčal na roh Hodál a brankár AS uspel aj pri Gajdošovom pokuse o gólový lob. Na druhej strane sa po peknej individuálnej akcii rútil sám na Kamenára Hlohovský, no neobstrelil ho. Domáci sa dočkali víťazného gólu v 82. min, keď po Kozákovom rohu usmernil hlavou loptu do siete Guédé. Artmedia si pripísala ťažko vybojované, ale zaslúžené víťazstvo.

Hlasy po stretnutí:
Vladimír Weiss (tréner Artmedie): "Dnes ma zaujímali iba dve veci. Vyhrať a neutrpieť žiadne zranenie. Aj za stavu 0:2 som veril, že mužstvo je dostatočne silné na to, aby výsledok otočilo. Niekoľko našich hráčov podalo dobré individuálne výkony. Som rád, že sme pred zápasom v Kišiňove vyhrali, v Moldavsku to nebude až taký jednoduchý zápas."

Rob McDonald (tréner Trenčína): "Po zápase v Žiline nás čakal aj druhý ťažký súper. Tento raz sme sa zamerali trochu viac aj na defenzívne úlohy. Keď sme viedli 2:0, dúfali sme v dobrý výsledok, no dostali sme dva hlúpe góly. Som hrdý na tím, ďakujem za predvedený výkon."