31. decembra 2008

Vysoká prehra Slovákov s Ruskom

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov v základnej B-skupine majstrovstiev sveta hráčov tejto vekovej kategórie v kanadskej Ottawe prehrala v utorok s výberom Ruska vysoko 1:8. Rusov poslal do vedenia ...

OTTAWA 30. decembra (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov v základnej B-skupine majstrovstiev sveta hráčov tejto vekovej kategórie v kanadskej Ottawe prehrala v utorok s výberom Ruska vysoko 1:8. Rusov poslal do vedenia už v 3. min aktívny Filatov, vyrovnanie zariadil v 14. min Adam Bezák. Tesne pred koncom úvodného dejstva využil vylúčenie obrancu Mareka Ďalogu obranca Gončarov. V druhej tretine Rusko pridalo v rozpätí ôsmich minút ďalšie štyri góly, do streleckej listiny sa postupne zapísali Gončarov, Filatov, Golovkov a hetrik zavŕšil kapitán Filatov. V poslednom dejstve zaznamenali ďalšie góly ruského mužstva Andronov a Korostin. Slovensko má stále nádej na postup do štvrťfinále, v stredu však musí zdolať rovesníkov z Fínska, duel sa začína o 18.30 h miestneho času (v SR už 1. januára 0.30 h SEČ). B-skupina: Rusko "20" - Slovensko "20" 8:1 (2:1, 4:0, 2:0) Góly: 3. Filatov (Gračiov, Čudinov), 19. Gončarov (Gračiov, Čudinov), 22. Gončarov (Dadonov), 25. Filatov (Andronov), 29. Golovkov (Vojnov, Komaristyj), 30. Filatov (Andronov, Čudinov), 56. Andronov (Filatov, Vojnov), 57. Korostin (Komaristyj, Potapov) - 14. A. Bezák (Kytnár) Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Guy Pellerin (Kan.), Brent Reiber (Švajč.) - Thomas Gemeinhardt (Nem.), Jussi Terho (Fín.), 9419 divákov Zostavy: Rusko "20": Želobňuk - Gončarov, Pašnin, Čudinov, Tokranov, Kulikov, Vojnov, Golovkov - Dadonov, Kľukin, Klopov - Kugrišev, Černov, Petrov - Filatov, Gračiov, Andronov - Potapov, Komaristyj, Korostin Slovensko "20": Kotvan (29. Janus) - Štajnoch, Ďaloga, Deyl, Valach, J. Brejčák, Vizváry, Šiška - Mertel, O. Rusnák, Molnár - A. Bezák, Kytnár, Tybor - Tatar, Viedenský, Pánik - Uhnák, P. Kopecký, Hrivík - Vyletelka Slovákom rovnako ako v zápase so Švédmi nevyšiel úvod duelu a už v 3. min inkasovali gól z hokejky Nikitu Filatova, ktorý tesne predtým neuspel pred brankárom Kotvanom. Aktívny Filatov bol aj naďalej postrachom pre obranu slovenského mužstva, no postupne sa osmeľovali aj zverenci Štefana Mikeša. V 14. min sa tím SR usadil v útočnom pásme a Adam Bezák strelou od mantinelu ponad Želobňukovu lapačku vyrovnal. O niekoľko okamihov mohol nakloniť misky váh na stranu slovenského výberu Marek Mertel, ale jeho strelu zastavila žŕdka ruskej bránky. Ešte pred prvou prestávkou sa Rusi dostali do vedenia, keď vylúčenie Ďalogu využil na strelenie gólu obranca Gončarov. Už na rozdiel dvoch gólov upravil v 22. min svojím druhým presným zásahov Gončarov, ktorý strelou bez prípravy nedal Kotvanovi šancu - 3:1. V psychickej pohode hrajúci ruský tím viedol o tri minúty neskôr už 4:1, keď v presilovke sa do listiny strelcov po druhý raz v stretnutí zapísal kapitán Nikita Filatov. Gólostroj ruskej "zbornej" neutíchal a v 29. min prekonal Kotvana strelou od modrej Golovkov. Po tomto góle Zdenka Kotvana vymenil v slovenskej bránke Jaroslav Janus, ani on si však čisté konto dlho neudržal. Vylúčenie Jána Brejčáka potrestal po 22 sekundách gólom do prázdnej bránky Filatov, čím ešte pred polovicou duelu zavŕšil hetrik. V 36. min ojedinelý strelecký pokus počas presilovky vyslal autor prvého slovenského góly Bezák, ale brankár Želobňuk puk bez problémov zneškodnil. Tretie dejstvo už príliš vzruchu ani na jednej strane neprinieslo. Zaujali iba siedmy a ôsmy gól Ruska, o ktoré sa postarali útočníci Andronov a Korostin. Rusi bez väčších problémov zvíťazili o sedem gólov a plne poukázali na všetky slabiny slovenského mužstva. Hlas po zápase: Miroslav Marcinko (asistent trénera SR "20"): "Mali sme pred týmto zápasom dve možnosti. Buď dnes s Ruskom alebo zajtra s Fínskom bodovať, prvá možnosť nám nevyšla. Úvodná tretina bola z našej strany dobrá, hrali sme to, čo sme si povedali. V druhom dejstve rozhodlo osem minút. Rusi využili naše chyby a presilovky na strelenie štyroch gólov a bolo rozhodnuté. Do poslednej tretiny sme šli s úmyslom nedostať gól. To sa nám aj darilo, držali sme sa a mali aj šance, ale neboli sme efektívni. Rusi v závere dali ešte dva góly a zápas dopadol tak, ako dopadol." Ďalší zápas B-skupiny: Fínsko - Lotyšsko 5:1 (2:0, 3:1, 0:0) Góly: 3. Sallinen (Hartikainen, Jyrkkio), 15. Lahde (Lucenius, Roppo), 24. Granlund (Vittasmaki), 28. Granlund (Hartikainen), 31. Roppo (Jyrkkio) - 35. Jekimovs (Straupe) vylúčení 7:10 na 2 min, navyše Pavlovs (Lotyš.) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky 2:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Muylaert (Kan.), Ritchie (USA) - Brown (USA), Losier (Kan.), 9376 divákov Tabuľka B-skupiny: 1. Rusko 3 3 0 0 0 17: 4 9 2. Švédsko 3 3 0 0 0 16: 3 9 3. Fínsko 3 1 0 0 2 8: 9 3 4. Slovensko 3 1 0 0 2 9:13 3 5. Lotyšsko 4 0 0 0 4 5:26 0 A-skupina: Česko - Nemecko 6:0 (2:0, 1:0. 3:0) Góly: 14. Štich (Jordán, Knotek), 16. Okál (Kundrátek), 36. Roman (Káňa), 45. Knotek (Kundrátek, Dóczy), 48. Gudas (Růžička), 50. Roman (Káňa, Vincour) vylúčení: 2:8 na 2 min, navyše Rupprich (Nem.) 10 min, presilovky 3:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Bulanov (Rus.), Laaksonen (Fín) - Arm (Švajč.), Michel (Rus.), 17 936 divákov USA - Kazachstan 12:0 (3:0, 5:0, 4:0) Góly: 17. Cole (Shattenkirk, Schroeder), 18. Palushaj (Rust, Hoeffel), 19. Bowman (Fairchild, O'Brien), 21. Wilson (vanRiemsdyk, Schroeder), 22. Wilson (vanRiemsdyk, Cole), 26. vanRiemsdyk (Shattenkirk, Cole), 28. Kristo (McDonagh), 33. Palushaj (Fairchild, Kessel), 51. Hoeffel, 54. Hayes (O'Brien, Shattenkirk), 56. Wahl (Palushaj), 60. Rust (Palushaj, Tangradi) vylúčení: 2:11, presilovky 4:0, rozhodovali: Levonen (Fín.), Sjöberg (Švéd.) - Bechard (Kan.), Kalivoda (ČR), presilovky 4:0, oslabenia 0:0, 18 288 divákov Tabuľka A-skupiny: 1. Kanada 3 3 0 0 0 28: 2 9 2. USA 3 3 0 0 0 24: 5 9 3. Česko 3 1 0 0 2 10:12 3 4. Nemecko 4 1 0 0 3 12:19 3 5. Kazachstan 3 0 0 0 3 0:36 0 SITA