Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. júna 2013

Vysoká voda sa blíži k Viedni, Dunajský ostrov je zaplavenýZatiaľ čo na západe Rakúska je najväčšie nebezpečie v súvislosti so záplavami zažehnané, obavy v Hornom a Dolnom Rakúsku pretrvávajú. ...Zdieľať
povodne v rakusku Vyliala sa aj tirolská rieka Lofer.Foto: SITA/APVIEDEŇ 4. júna (WEBNOVINY) - Zatiaľ čo na západe Rakúska je najväčšie nebezpečie v súvislosti so záplavami zažehnané, obavy v Hornom a Dolnom Rakúsku pretrvávajú.


Predovšetkým na Dunaji sa tu v priebehu utorka očakávajú najvyššie úrovne hladín. Vo Viedni, kde sa kulminácia očakáva až v noci zo stredy na štvrtok, sú hasiči už teraz v pohotovosti.

Dunaj tu stúpa každú hodinu o centimeter, prívalová vlna sa ale neočakáva.

Metropolu pred záplavami chráni systém kanálov zvaný Nový Dunaj. Dunajský ostrov a diaľnicu A4 vedúcu z letiska do mesta však už povodne zasiahli.

Záplavy spôsobujú naďalej veľké problémy v doprave, pretože cesty a železnice blokuje voda a zosuvy pôdy. Zaplavená je aj diaľnica A8 medzi nemeckým Mníchovom a rakúskym Salzburgom. Na Dunaji bola zastavená celá vodná doprava.

Obrazom: Dunaj zaplavil veľkú časť Rakúska


Veľtok už čiastočne zatopil niekoľko rakúskych miest vrátane historického Melku. Lepšia situácia je na Inne, ktorý v okolí Schärdingu začal klesať a v Tirolsku ale aj v Salzburgu sa už však začalo s likvidáciou následkov povodní. Celkovo si záplavy v Rakúsku doteraz vyžiadali dve obete, ďalší dvaja ľudia sú nezvestní.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chránený svedok opísal, ako adamčovci spáchali vraždy
<< predchádzajúci článok
Vodič chlapcovi prešiel po nohe a zmizol, hľadajú svedkov

Vysoká voda sa blíži k Viedni, Dunajský ostrov je zaplavený - diskusné fórum čitateľov