Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

29. mája 2007

Výstava obrazov mladej autorky s Downovým syndrómom v NitreV piatok 1. júna o 16.00 h. sa v malej galérii v Nitre uskutoční otvorenie výstavy veselých a pozitívnych obrazov Barborky Algayerovej „Farebné snenie". Barborka je dievčatko postihnuté ...Zdieľať

BRATISLAVA 29. mája (WN/PR) - V piatok 1. júna o 16.00 h. sa v malej galérii v Nitre uskutoční otvorenie výstavy veselých a pozitívnych obrazov Barborky Algayerovej „Farebné snenie".

Barborka je dievčatko postihnuté Downovým syndrómom, ale zároveň veľmi talentované. Svoj talent zatiaľ prezentovala na viacerých spoločných
i samostatných výstavách, bola tiež ocenená v rámci celoslovenských súťaži v maľovaní a kreslení. Dostala aj ponuky na výstavy v zahraničí, ale z finančných a zdravotných dôvodov ich zatiaľ nemohla usporiadať.

Cieľom výstavy je odstránenie izolácie handicapovaných detí v spoločnosti.

Výstava s názvom Farebné snenie bude mat charitatívny charakter a celý výťažok z predaja obrazov pôjde Barborke a jej mame, ktorá je na invalidnom dôchodku. Z predaja obrazov je každoročne platená špeciálna vlasová analýza, podľa ktorej sa upravuje skladba vitamínov a liekov pre Barborku.

Bližšie informácie na http://www.nitra.sk.

MG Akcent


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cameron Diaz nemá rada plastické operácie
<< predchádzajúci článok
České médiá majú spomedzi vedcov najradšej Alberta Einsteina