Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

02. decembra 2008

Výstava Vincenta van Gogha je najnavštevovanejšia v krajineVýstava diel venovaná postimpresionistovi Vincentovi van Goghovi sa stala najúspešnejšou prezentáciou umenia v Rakúsku. Doteraz si ju pozrelo 500-tisíc návštevníčok a návštevníkov.Zdieľať
Na výstavu Van Gogh: Kreslené obrazy zavíta do viedenskej Albertine približne šesťtisíc ľudí každý deň. Rekordnou návštevnosťou prekonala prehliadka holandského majstra doteraz najnavštevovanejšie výstavy Dürera (2003), Rubensa (2004) alebo Picassa (2007). Päťdesiat olejomalieb a 100 najvýznamnejších akvarelov a kresieb poistili na tri miliardy eur. K dispozícii budú do 8. decembra.

Po viac ako polstoročí je to prvá výstava v Rakúsku venovaná výhradne tvorbe Vincenta van Gogha (1853 - 1890). Prezentácia vznikla v spolupráci s Múzeom van Gogha v Amsterdame. Ďalších 60 diel zapožičali umelecké inštitúcie z celého sveta, napríklad Metropolitné múzeum umenia v New Yorku, Guggenheimovo múzeum v New Yorku, Musée d'Orsay v Paríži, Národná galéria vo Washingtone či Puškinovo múzeum v Moskve.

Agentúru SITA informovala Michaela Puschmannová z Kancelárie mesta Viedeň Compress.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sieň slávy Grammy obohatia nahrávky skupín Queen a The Police
<< predchádzajúci článok
Glastonbury bude pokračovať, tvrdí organizátor