Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. februára 2007

Vznikne nový ľavicový subjekt, ktorý chce konkurovať SmeruNa Slovensku by mal vzniknúť podľa bývalého komunistického poslanca Ivana Hoptu nový ľavicový subjekt, ktorý by sa mal stať alternatívou voči strane Smer-SD. "Nová strana by bola založená na ...Zdieľať

BRATISLAVA 18. februára (WEBNOVINY) - Na Slovensku by mal vzniknúť podľa bývalého komunistického poslanca Ivana Hoptu nový ľavicový subjekt, ktorý by sa mal stať alternatívou voči strane Smer-SD. "Nová strana by bola založená na otvorenej diskusii, rešpekte oponentov a vnútrostraníckej demokracii a mala by sa stať pre ľavicovo zmýšľajúcich občanov Slovenska alternatívou voči strane Smer-SD, ktorá napriek viacerým pre občanov pozitívnym opatreniam nemôže a ani zrejme nechce prekročiť bariéry súčasnej kapitalistickej spoločnosti," uviedol pre agentúru SITA Hopta, ktorý je v súčasnosti predsedom strany Úsvit. Podľa neho život jasne ukazuje, že občania Slovenska nutne potrebujú ešte jednu silnú ľavicovú politickú stranu, ktorá by vyplnila politický priestor po KSS.

Hopta sa dohodol na veľmi úzkej spolupráci s členom prípravného výboru vznikajúcej Socialistickej strany Slovenska Karolom Fajnorom, ktorý len nedávno vystúpil z KSS. "Vzhľadom na silnú roztrieštenosť komunistického hnutia na Slovensku sme sa rozhodli, že najneskôr v máji usporiadajú okrúhly stôl všetkých ľavicových strán, skupín a platforiem ako aj osobností Slovenska, ktoré sa hlásia k myšlienkam socializmu. Cieľom je zjednotenie týchto prúdov a následne spoločného postupu v budúcich parlamentných voľbách," dodal Hopta.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Riceová sa v Ramalláhu stretla s Abbásom
<< predchádzajúci článok
Vladimír Maňka spravodajcom eurosocialistov pre rozpočet EÚ