12. decembra 2005

Walchhofer potvrdil formu

Trojnásobným triumfom rakúskych farieb sa skončil jubilejný 50. klasický zjazd Svetového pohára alpských lyžiarov vo francúzskom stredisku Val d’Isere.

Z premiérového víťazstva v novej sezóne sa tešil Michael Walchhofer, majster sveta v kráľovskej disciplíne zo St. Moritzu 2003 a aktuálny držiteľ malého glóbusu dosiahol na trati Oreiller-Killy čas 2:00,15 min. Druhé miesto obsadil so stratou 52 stotín olympijský šampión zo Salt Lake City 2002 a víťaz úvodného zjazdu sezóny v kanadskom Lake Louise Fritz Strobl. Tretí skončil so stratou 95 stotín Hans Grugger. Walchhofer zaknihoval vo Val d’Isere siedmy triumf.

Švajčiar Didier Defago sa z víťazstva v superkombinácii  dlho netešil. Necelú hodinu po skončení súťaže ho totiž diskvalifikovali, pretože na lyžiach použil zlé viazanie. Prvenstvo tak pripadlo Rakúšanovi Michaelovi Walchhoferovi.
Španielka Maria Jose Riendová-Contrerasová vyhrala druhý obrovský slalom SP zjazdárok a slávila v americkom Aspene svoj tretí triumf kariéry. So stratou 34 stotín skončila druhá vlaňajšia celková víťazka SP, Švédka Anja Pärsonová, o ďalšie dve stotinky bola tretia Rakúšanka Kathrin Zettelová.

VÝSLEDKY SP ZJAZDÁROV
Muži - zjazd: 1. Walchhofer (Rak.) 2:00,15 min, 2. F. Strobl (Rak.) + 0,52, 3. Grugger (Rak.) + 0,95, 4. Kernen (Švajč.) + 1,08, 5. Kröll (Rak.) + 1,10, 6. Aamodt (Nór.) + 1,37. Superkombinácia: 1. Walchhofer (Rak.) 2:43,15, 2. Schönfelder (Rak.) + 0,15, 3. Miller (USA) + 0,41, 4. Aamodt (Nór.) + 0,48, 5. Raich (Rak.) + 0,61, 6. Zurbriggen (Švajč.) + 0,62. Celkové poradie SP: 1. Miller 368, 2. Svindal (Nór.) 338, 3. Rahlves (USA) 316.
Ženy - obrovský slalom: 1. Riendová-Contrerasová (Špa.) 1:57,17 min, 2. Pärsonová (Švéd.) + 0,34, 3. Zettelová (Rak.) + 0,36, 4. Kosteličová (Chor.) + 0,68, 5. Dorfmeisterová (Rak.) + 0,70, 6. Poutiainenová (Fín.) + 0,87. Celkové poradie SP: 1. Dorfmeisterová (Rak.) 334 b, 2. Meissnitzerová (Rak.) 260, 3. Kildowová (USA) a Fischbacherová (Rak.) po 221.