24hod.sk    Počítače

24. augusta 2021

Walmart bude v donáškovej službe konkurovať Uberu, využiť chce drony aj samoriadené autáAmerický maloobchodný reťazec Walmart oznámil, že začne komercionalizovať svoju donáškovú službu. Na donášku produktov iných maloobchodníkov do domovov ...Zdieľať
earns_walmart_78682 f974ec6b93e4498099c0b173aee18fae 676x451 24.8.2021  - Americký maloobchodný reťazec Walmart oznámil, že začne komercionalizovať svoju donáškovú službu. Na donášku produktov iných maloobchodníkov do domovov zákazníkov do niekoľkých hodín využije externých pracovníkov, samoriadené vozidlá alebo aj drony.


Donáškové služby pre zákazníkov svojich vlastných predajní Walmart odštartoval už pred tromi rokmi a pokrýva nimi 70 percent populácie USA. Doručuje pritom viac ako 160-tisíc druhov tovarov z viac ako 3-tisíc predajní.

Stratégia, ktorú reťazec Walmart ohlásil v utorok, znamená, že chce konkurovať takým spoločnostiam, ako sú Uber, DoorDash a ďalšie donáškové firmy. Reťazec sa tak snaží rozšíriť zdroj svojich ziskov do iných oblasti ako je jeho základné podnikanie v maloobchode.

Firma Walmart však odmietla poskytnúť konkrétne údaje o plánovaných investíciách do donáškovej služby alebo prezradiť finančné ciele, ktoré si v tejto oblasti stanovila.


Zdroj: Webnoviny.sk - Walmart bude v donáškovej službe konkurovať Uberu, využiť chce drony aj samoriadené autá © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/walmart-bude-v-donaskovej-sluzbe-konkurovat-uberu-vyuzit-chce-drony-aj-samoriadene-auta-cl759310.html