Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

08. februára 2011

Weiss vyskúša proti Luxembursku všetkých nominovaných hráčovSlovenská futbalová reprezentácia absolvovala v utorok poobede tréningovú jednotku pred stredajším úvodným stretnutím v novom kalendárnom roku, ...Zdieľať
bez nazvu Tréner Vladimír Weiss Foto: SITA/Ján Grajciarík LUXEMBURG 8. februára (WEBNOVINY) - Slovenská futbalová reprezentácia absolvovala v utorok poobede tréningovú jednotku pred stredajším úvodným stretnutím v novom kalendárnom roku, ktorým bude priateľský duel s Luxemburskom. Ako agentúru SITA informoval riaditeľ oddelenia komunikácie a PR Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Juraj Čurný, tréning bol veľmi intenzívny a oproti pôvodne plánovanej hodine sa predĺžil o 30 minút. Hráči sa na úvod rozcvičili, nasledovala individuálna práca s loptou, nácvik rôznych herných situácii a napokon zápas na polovici ihriska.


Okrem Martina Škrtela, ktorý si z ligového duelu FC Liverpool priniesol natiahnutý úpon na ľavom stehennom svale a už opustil reprezentačnú výpravu, nemá žiaden člen kádra Vladimíra Weissa st. vážnejšie zdravotné problémy. "Čo sa týka zdravotného stavu, lekár Pavlovič identifikoval menšie zranenia niektorých hráčov, žiadne z nich však nevylučuje štart v stretnutí s Luxemburskom," uviedol Juraj Čurný.

Slovenský futbalový zväz (SFZ) zverejnil na svojej facebookovej stránke základnú zostavu spomenutého duelu. Slováci nastúpia v rozostavení 4 - 3 - 3. V útoku by mala mať svoje miesto trojica Marek Hamšík, Adam Nemec a Erik Jendrišek. Kvarteto v defenzíve by mali tvoriť Peter Pekarík, Ján Ďurica, Mário Pečalka a Tomáš Hubočan. V bránke by mal začať skúsený Ján Mucha ml. "Reglement dovoľuje pre priateľské zápasy striedanie piatich hráčov v poli a jedného brankára, tréner chce dať príležitosť všetkým nominovaným hráčom a teda v plnej miere využije túto možnosť," povedal J. Čurný.

Medzištátne prípravné stretnutie Luxembursko - Slovensko má úvodný výkop naplánovaný na Štadióne Josyho Barthela v stredu 9. februára o 20.15 h, fanúšikovia SR si ho môžu pozrieť v priamom prenose na televíznom kanáli Digi Sport. Z pozície hlavného arbitra povedie tento duel Francúz Olivier Thual, na čiarach mu budú pomáhať jeho krajania Fredji Harchay a Laurent Stien. Slováci sa doteraz s Luxemburskom stretli dvakrát, a to v kvalifikácii o postup na MS 2006. Reprezentanti SR v oboch dueloch zvíťazili (doma 3:1, vonku 4:0).

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
I. liga: Domáci vstúpili do semifinále tesnými víťazstvami
<< predchádzajúci článok
HÁDZANÁ: Prešov neuspel v maďarskej lige vo Veszpréme