Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

20. apríla 2015

WHO: Pri odhadovaní rozsahu epidémie eboly sme zlyhaliVedenie Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) priznalo vážne pochybenia v boji s rozsiahlou epidémiou eboly v západnej Afrike. Súčasne prisľúbilo zásadné zlepšenie v ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Ženeva 20. apríla (TASR) - Vedenie Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) priznalo vážne pochybenia v boji s rozsiahlou epidémiou eboly v západnej Afrike. Súčasne prisľúbilo zásadné zlepšenie v prístupe k podobne nebezpečným epidémiám.


Ako vyplýva z dnes zverejneného vyhlásenia WHO, krízový manažment tejto organizácie v počiatkoch epidémie zlyhal v súvislosti s odhadom jej rozsahu. Teraz prostredníctvom šéfky WHO Margaret Chanovej prisľúbil, že zmení doterajší spôsob práce.

Ebola "poslúžila ako pripomienka toho, že svet, vrátane WHO, je zle pripravený na rozsiahle a dlhotrvajúce prepuknutie choroby," citoval rakúsky verejnoprávny rozhlas z vyhlásenia svetovej organizácie. "Dostali sme lekciu pokory," priznala WHO a dodala, že v súvislosti s epidémiou tohto charakteru a rozsahu sa ukázala nedostatočnosť existujúcich kapacít a systémov na národnej i medzinárodnej úrovni.

Na následky eboly zomrelo podľa údajov WHO predovšetkým v Guinei, Libérii a Sierre Leone doteraz viac ako 10.600 ľudí. Od vypuknutia epidémie v decembri roku 2013 sa vírusom infikovalo 25.600 ľudí.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA a Filipíny začali v čase územných nárokov Číny vojenské cvičenie
<< predchádzajúci článok
Aktíva Penty dosiahli vlani 6,7 miliárd. Čistý zisk bol 70 miliónov

WHO: Pri odhadovaní rozsahu epidémie eboly sme zlyhali - diskusné fórum čitateľov