26. januára 2009

Williamsová i Kuznecovová bez mečbalu do štvrťfinále

Poslednými dvoma štvrťfinalistkami dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne (19. januára - 1. februára, dotácia 23,14 milióna AUD, tvrdý povrch ...

MELBOURNE 26. januára (WEBNOVINY) - Poslednými dvoma štvrťfinalistkami dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne (19. januára - 1. februára, dotácia 23,14 milióna AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) sa stali Američanka Serena Williamsová a Ruska Svetlana Kuznecovová - obe skrečom súperiek v pondelňajších zápasoch osemfinálového 4. kola. Serenu Williamsovú a Kuznecovovú teraz čaká vzájomnný zápas.

Miestna šampiónka zo sezón 2003, 2005 i 2007 S. Williamsová, dvojka renkingu i žrebu, prehrala v Aréne Roda Lavera prvý set s Viktoriou Azarenkovou (14. v hodnotení, 13. nasadená) 3:6 a v druhom viedla 4:2, keď sa spočiatku dominujúca Bieloruska po predchádzajúcom ošetrení v šatni už len potácala v horúčave na dvorci a napokon v siedmom geme druhej časti po 86 minútach trvania tohto duelu pochopila márnosť svojho úsilia, zjavne krátko pred kolapsom.

Osmička svetového rebríčka WTA Tour i tohto podujatia Kuznecovová viedla v Hisense Aréne nad Jie Ženg 4:1, keď Číňanka (24. v počítačovom poradí, 22. medzi nasadenými) odstúpila pre zranenie ľavého zápästia, ktoré utrpela v treťom geme pri nekoordinovanom páde na chrbát. Zápas aj s ošetrovaním ázijskej semifinalistky vlaňajšieho Wimbledonu trval 31 minút.

Držiteľka 9 titulov z úrovne "veľkej štvorky" S. Williamsová má proti 23-ročnej Petrohradčanke Kuznecovovej, víťazke US Open 2004, pozitívnu bilanciu 4:1.

Dvojhra žien - 4. kolo (osemfinále):
Serena Williamsová (2-USA) - Viktoria Azarenková (13-Biel.) 3:6, 4:2 - skreč, Azarenková po 86 minútach odstúpila pre celkovú slabosť

Svetlana Kuznecovová (8-Rus.) - Jie Ženg (22-Čína) 4:1 - skreč, Jie Ženg po 31 minútach odstúpila pre zranenie ľavého zápästia