Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. septembra 2018

WTO: Obchodná vojna sa odrazí na ekonomike a pracovných miestachIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Berlín 25. septembra (TASR) - Obchodná vojna bude mať vážne dôsledky pre rast svetovej ekonomiky a z tohto súboja ako víťaz nevyjde nikto. Povedal to šéf Svetovej obchodnej organizácie (WTO) Roberto Azevedo.


Ako uviedol, pokračujúca eskalácia súčasného sporu medzi Čínou a USA zvýši riziká pre stabilitu, pracovné miesta a taký rast ekonomiky, na aký sú všetci momentálne zvyknutí. Plne rozvinutá obchodná vojna, ktorej súčasťou bude narušenie medzinárodnej obchodnej spolupráce, prudko zredukuje tempo rastu svetového obchodu. To sa odrazí na výraznom spomalení rastu svetovej ekonomiky, aj ekonomík jednotlivých regiónov vrátane Európskej únie.

"Za takýchto okolností nebude víťaza a dôsledky zaznamená každý región," povedal Azevedo. Ako dodal, "takéto niečo jednoducho nesmieme dovoliť".

V tejto súvislosti povedal, že kľúčový bude samit skupiny G20 koncom novembra v Buenos Aires. Na ňom by sa mali dohodnúť ďalšie kroky, ktoré sú potrebné, aby sa udržal na pravidlách postavený systém voľného obchodu.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pojednávanie o tzv. Ruskových zmenkách v stredu nebude
<< predchádzajúci článok
A. Merkelová nechce novými limitmi na CO2 vyhnať automobilky z Európy