Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

06. marca 2007

Young4BA chce rozdeliť 185 000 na projekty pre BratislavuKomunitná nadácia Bratislava (KNB) plánuje v tomto roku prostredníctvom 13-členného týmu Young4BA rozdať 185 000 korún na projekty mladých ľudí, ktoré by mali spríjemniť život mladým ...Zdieľať

BRATISLAVA 6. marca (WEBNOVINY) - Komunitná nadácia Bratislava (KNB) plánuje v tomto roku prostredníctvom 13-členného týmu Young4BA rozdať 185 000 korún na projekty mladých ľudí, ktoré by mali spríjemniť život mladým Bratislavčanom a pomôcť zveľadiť hlavné mesto. Informovali o tom dnes na tlačovej besede v Bratislave zástupcovia Young4BA. Projekt podporuje Nadácia SPP.

"Program Mladí filantropi je založený na princípe "mladí mladým", to znamená, že mladí ľudia podporia projekty, ktoré píšu mladí ľudia a ktoré sú zamerané na mladých ľudí. Tí totiž najlepšie vedia, čo im tu v Bratislave najviac chýba, čo im tu vadí a čo by tu vylepšili. Program je inšpirovaný projektom z Veľkej Británie, kde program beží už niekoľko rokov," povedala pre agentúru SITA programová koordinátorka KNB Barbora Paulenová. Projekt finančne podporuje už tretíkrát Nadácia SPP.

Young4BA chce podporiť projekty jednotlivcov, občianskych združení alebo neziskových organizácií určené pre Bratislavčanov do 25 rokov. Každý projekt môžu podporiť grantom v maximálnej výške 15 000 korún, podmienkou je napríklad vyplnenie formulára a osobná alebo mailová konzultácia s týmom. Uzávierka pre podávanie žiadostí je 16. apríla, výsledky by mali byť známe prvý májový týždeň. Viac informácií o iniciatíve ponúka internetová stránka www.young4ba.sk.

Počas dvoch rokov bolo v Bratislave prijatých 177 projektov, finančnú podporu dostalo 42.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa Rachel Weisz je Hollywood toxický
<< predchádzajúci článok
Justin Timberlake ukradol moje pohyby,tvrdí Travolta