Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

06. júna 2018

Z Bajkonuru odštartovala kozmická loď Sojuz s trojčlennou posádkouNovinári sledujú štart ruskej nosnej rakety Sojuz- FG s kozmicku loďou Sojuz MS-09 z kozmodrómu Bajkonur v Kazachstane 6. júna 2018.Zdieľať
Novinári sledujú štart ruskej nosnej rakety Sojuz- FG s kozmicku loďou Sojuz MS-09 z kozmodrómu Bajkonur v Kazachstane 6. júna 2018. Foto: TASR/AP
 
Astana 6. júna (TASR) - Z kozmodrómu Bajkonur odštartovala v stredu ruská kozmická loď Sojuz, ktorá vezie na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) troch kozmonautov. Informovala o tom agentúra DPA.


Členovia posádky Sojuzu, ktorými sú nemecký kozmonaut Alexander Gerst, americká astronautka Serena Aunonová-Chancellorová a ruský kozmonaut Sergej Prokopjev, majú na orbitálnej základni stráviť šesť mesiacov, počas ktorých budú v rámci misie Horizons plniť vo výške približne 400 kilometrov na zemským povrchom viaceré výskumné úlohy.

Kozmická loď Sojuz s tromi kozmonautmi by k Medzinárodnej vesmírnej stanici mala doraziť v piatok. Na ISS sa momentálne nachádza trojčlenná posádka v zložení: Američania Drew Feustel a Ricky Arnold a Rus Oleg Artemiev.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jaromír Nohavica oslavuje 65. narodeniny
<< predchádzajúci článok
Sťažnosť na príhovor Kňažka v programe OTO neuznala RVR za odôvodnenú

Z Bajkonuru odštartovala kozmická loď Sojuz s trojčlennou posádkou - diskusné fórum čitateľov