Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2019

Z korupcie obvinený brazílsky exprezident je opäť na slobodeMichel Temer, archívna snímka.Zdieľať
Michel Temer, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Brazília 15. mája (TASR) - Brazílsky najvyšší súd v utorok nariadil prepustiť z väzby bývalého prezidenta krajiny Michela Temera.


Súd však súčasne rozhodol, že až do vynesenia rozsudku v kauze korupcie Temer nesmie opustiť územie krajiny. Súd mu zhabal pas a zmrazil bankové účty, informoval televízny kanál Globo. Podľa tohto zdroja súd Temerovi zakázal aj komunikovať s inými podozrivými v prípade.

Temera vzal do väzby 9. mája odvolací súd v brazílskom Riu de Janeiro. Stalo sa tak niekoľko týždňov po tom, ako iný súd rozhodol o prepustení tohto 78-ročného politika na slobodu.

Temerovi pripisujú vedúcu úlohu v dômyselnom korupčnom systéme, ktorý je predmetom vyšetrovania známeho ako "operácia Autoumyváreň".

Stredopravicový politik Temer sa stal dočasne úradujúcim prezidentom Brazílie po tom, ako prezidentku zo Strany pracujúcich (PT) Dilmu Rousseffovú parlament v roku 2016 zbavil úradu pre zlé spravovanie federálneho rozpočtu. Bol najnepopulárnejším lídrom v dejinách Brazílie a pri vlaňajšom odchode z úradu čelil mnohým obvineniam z korupcie.

Spomínaná operácia, ktorá prebieha už od roku 2014, odhalila rozsiahly korupčný systém, do ktorého boli zapojené veľké stavebné firmy a politici z viacerých strán, ako aj z Ekvádoru a Paru. Usvedčených z korupcie už bolo vyše 150 osôb a stovky ďalších čelia obvineniam.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Sýrii hlásia 6 obetí povstaleckého útoku na tábor vysídlencov
<< predchádzajúci článok
Trump mladší súhlasí s výpoveďou pred senátnou komisiou

Z korupcie obvinený brazílsky exprezident je opäť na slobode - diskusné fórum čitateľov