Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. marca 2009

Z kostola v Nórsku ukradli 450-ročnú renesančnú maľbuZ kostola v nórskom meste Larvik ukradli 450-ročnú maľbu renesančného umelca Lucasa Cranacha staršieho. V nedeľu o tom informovala polícia. Odborník na maľby Gunnar Krogh-Hansen odhadol cenu obrazu ...Zdieľať
BRATISLAVA 9. marca (WEBNOVINY) - Z kostola v nórskom meste Larvik ukradli 450-ročnú maľbu renesančného umelca Lucasa Cranacha staršieho. V nedeľu o tom informovala polícia. Odborník na maľby Gunnar Krogh-Hansen odhadol cenu obrazu Suffer the Little Children to Come Unto Me (Nechajte maličkých trpiacich prichádzať ku mne) na 15 až 20 miliónov nórskych korún (v prepočte 1,67 - 2,23 milióna €). Cranach ho namaľoval pravdepodobne v roku 1540. Obraz široký asi jeden meter je namaľovaný na dreve a v kostole visel približne 330 rokov.


Požiarnici prišli do kostola po spustení alarmu v nedeľu okolo 01:30 stredoeurópskeho času a našli rozbité okno a rebrík. Podľa Pettera Aronsena z larvickej polície na zlodeja alebo zlodejov pravdepodobne neďaleko čakalo auto. "Nemáme žiadnych podozrivých a radi budeme hovoriť s niekým, kto niečo videl," vyzval ľudí.

Lucas Cranach starší žil od roku 1471 do roku 1553 a je považovaný za jedného z najvýznamnejších nemeckých renesančných maliarov.

SITA_AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Radičová si vyjasnila postoje s Balážom, tvrdí Gmitter
<< predchádzajúci článok
Jahnátek by na Slovensku rád privítal japonských investorov

Z kostola v Nórsku ukradli 450-ročnú renesančnú maľbu - diskusné fórum čitateľov