Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. januára 2018

Z paluby horiaceho tankera v Číne vyzdvihli telá dvoch námorníkovNa snímke horiaci tanker Sanchi, ktorý sa v sobotu 6. januára 2018 v Juhočínskom mori zrazil s hongkonskou nákladnou loďou.Zdieľať
Na snímke horiaci tanker Sanchi, ktorý sa v sobotu 6. januára 2018 v Juhočínskom mori zrazil s hongkonskou nákladnou loďou. Foto: TASR/ AP Sin-chua
Peking 13. januára (TASR) - Záchranári vyzdvihli telá dvoch námorníkov z paluby horiaceho iránskeho ropného tankera, ktorý sa minulý týždeň vo Východočínskom mori zrazil s hongkonskou nákladnou loďou. Informovala o tom v sobotu agentúra AP.


Telá oboch členov posádky tankera sa našli v záchrannom člne na palube horiacej lode. Záchranári strávili na lodi len približne 30 minút, za ten čas sa im však podarilo zaistiť údaje z dátového záznamníka plavidla a záznamy z bezpečnostných kamier, uviedla čínska televízia CCTV.

Tanker Sanchi prevážal z Iránu do Južnej Kórey 136.000 ton ropného kondenzátu v hodnote približne 60 miliónov dolárov. V sobotu (6. januára) podvečer sa približne 260 kilometrov východne od ústia rieky Jang-c’-ťiang zrazil s hongkonskou nákladnou loďou CF Crystal vezúcou náklad obilia zo Spojených štátov.

Tanker odvtedy horí a 30 členov jeho posádky, z ktorej väčšinu tvorili občania Iránu, je stále nezvestných. Všetkých 21 členov posádky nákladnej lode sa po zrážke podarilo zachrániť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Duleba: Proces reforiem na Ukrajine je ťažký, problémom je i korupcia
<< predchádzajúci článok
Bývalý šéf egyptskej armády sa bude uchádzať o prezidentské kreslo

Z paluby horiaceho tankera v Číne vyzdvihli telá dvoch námorníkov - diskusné fórum čitateľov