Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. mája 2024

Z RTVS chcú urobiť slúžku. Progresívci a SaS pozývajú na ďalší protest na záchranu verejnoprávneho telerozhlasu (video)Progresívne Slovensko (PS) a Sloboda a Solidarita (SaS) pozývajú na ďalší protest na podporuZdieľať
ps a sas 676x451 14.5.2024 (SITA.sk) - Progresívne Slovensko (PS) a Sloboda a Solidarita (SaS) pozývajú na ďalší protest na podporu Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). Bude sa konať v stredu 15. mája na Námestí slobody v Bratislave, o šiestej večer.

Záchrana telerozhlasu


Na spoločnej tlačovej besede o tom informovali predsedovia oboch politických subjektov, Branislav Gröhling (SaS) a Michal Šimečka (PS).

Ide o protestné zhromaždenie za záchranu verejnoprávneho telerozhlasu. Šimečka zdôraznil potrebu silného verejnoprávneho média pre spoločnosť.

Hlasná trúba tejto vlády


„My sa obávame, že ak sa im podarí ovládnuť RTVS, tak z nej chcú urobiť slúžku, hlásnu trúbu tejto vlády. Preto sa tomuto plánu treba postaviť," uviedol šéf progresívcov.

Obaja lídri politických subjektov predpokladajú, že v stredu 15. mája bude v rámci mimoriadnej schôdze zaradený predmetný návrh zákona týkajúci sa verejnoprávneho telerozhlasu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: SITA.sk - Z RTVS chcú urobiť slúžku. Progresívci a SaS pozývajú na ďalší protest na záchranu verejnoprávneho telerozhlasu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šimkovičová ostáva ministerkou kultúry, prekvapenie sa v parlamente nekonalo
<< predchádzajúci článok
Putin ide na prvú zahraničnú cestu v novom funkčnom období, v Číne sa stretne so Si Ťin-pchingom