Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. júla 2019

Z tepla vo štvrtok skolabovalo 61 ľudíIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok
Bratislava 19. júla (TASR) – Na Slovensku skolabovalo vo štvrtok (18.7.) z tepla 61 ľudí. TASR o tom informoval lektor odbornej prípravy Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Jozef Minár.


Záchranári museli zasahovať vo všetkých krajoch Slovenska. Najviac ľudí v počte 12 skolabovalo vo štvrtok v Banskobystrickom kraji, najmenej, päť, ich bolo v Trnavskom kraji.

V súvislosti s kolapsmi záchranári pripomínajú preventívne opatrenia na predchádzanie prehriatia organizmu, ktorým sú ohrozené najmä deti, seniori a chronickí pacienti. Zdržiavať sa treba v interiéroch medzi 11.00 až 15.00 h, keď teploty dosahujú maximum a je potrebné dbať na dostatočný pitný režim. Ten by mal zahŕňať najmä čistú vodu, minerálky, zriedené ovocné a zeleninové šťavy, menšie množstvo kávy a žiaden alkohol.

Ak sa aj napriek prevencii vyskytnú zdravotné ťažkosti v dôsledku prehriatia, pacienta treba ochladzovať a podávať mu tekutiny po malých dúškoch. V prípade zhoršenia zdravotného stavu odporúčajú záchranári kontaktovať tiesňovú linku 155.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Von der Leyenová: Finančné sankcie voči členom EÚ sú krajnou možnosťou
<< predchádzajúci článok
B. Johnson je favoritom v súboji o post predsedu konzervatívcov

Z tepla vo štvrtok skolabovalo 61 ľudí - diskusné fórum čitateľov