Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

19. mája 2010

Za čierne skládky zaplatila Žilina 7000 eurIlusOd začiatku roka zlikvidovali v Žiline 28 z päťdesiatich nahlásených čiernych skládok odpadu, za ich odstránenie zaplatilo mesto zhruba sedemtisíc eur. „Ďalšou ...Zdieľať
odpad priemysel harmanec Ilustračné foto SITA/Dušan Hein ŽILINA 19. mája (WEBNOVINY) – Od začiatku roka zlikvidovali v Žiline 28 z päťdesiatich nahlásených čiernych skládok odpadu, za ich odstránenie zaplatilo mesto zhruba sedemtisíc eur. „Ďalšou cestou k zamedzeniu vytvárania čiernych skládok je aj to, že sme umožnili Žilinčanom bezplatne odovzdávať veľkorozmerný odpad v zberných dvoroch v centre mesta a v Považskom Chlmci. K predchádzaniu vzniku nepovolených skládok prispieva aj rozmiestnenie veľkokapacitných kontajnerov po meste i jarné a jesenné čistenie Žiliny. Aj keď vývoz veľkokapacitných kontajnerov hradí mesto zo svojho rozpočtu, vždy je to v konečnom dôsledku lacnejšie ako odstraňovanie čiernych skládok,“ povedal primátor Ivan Harman. Vlani zaplatila radnica približne 17-tisíc eur len za odstránenie dvoch najväčších žilinských nelegálnych skládok na Bratislavskej a Kovalíkovej ulici. Mesto vyzýva Žilinčanov k spolupráci pri nahlasovaní čiernych skládok mestskej polícii alebo odboru životného prostredia na mestskom úrade, upozorniť na to môžu aj telefonicky, písomne alebo e-mailom.


Okrem kontajnerov na papier, tetrapakové obaly, sklo, plasty a kovové obaly, bývajú počas jari a jesene v celej Žiline rozmiestnené veľkokapacitné kontajnery. Počas tohtoročného jarného zberu sa naplnilo rekordných 615 kontajnerov, vývoz stál mesto približne 88-tisíc eur. Nadrozmerného odpadu sa môžu Žilinčania naďalej zbavovať v celoročne otvorených zberných dvoroch na Jánošíkovej ulici a v Považskom Chlmci. Každý obyvateľ mesta tam môže bezplatne odovzdať 500 kilogramov odpadu za rok, v Považskom Chlmci sa dá odovzdať aj zelený bioodpad.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel priekopník zvukovej techniky F. Sennheiser
<< predchádzajúci článok
Na Ondave začínajú opravovať pretrhnuté hrádze