Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. februára 2010

Za mimomanželský sex zbičovali tri ženyNa základe islamského zákona, ktorý zakazuje sex nezosobášeným dvojiciam, zatvorili a zbičovali v prevažne moslimskej Malajzii tri ženy. Stalo sa to 9. februára v ...Zdieľať
Foto: SITA/AP


KUALA LUMPUR 17. februára (WEBNOVINY) - Na základe islamského zákona, ktorý zakazuje sex nezosobášeným dvojiciam, zatvorili a zbičovali v prevažne moslimskej Malajzii tri ženy. Stalo sa to 9. februára v ženskej väznici na predmestí hlavného mesta Kuala Lumpur, uviedli štátne médiá.

Podľa ministra pre vnútorné záležitosti Hishammuddína Husajna "trest má naučiť a dať šancu tým, čo zišli z cesty, aby sa vrátili a viedli v budúcnosti lepší život." Podľa ministra jednu ženu prepustili v nedeľu, druhú prepustia o niekoľko dní a tretiu v júni.

Malajzijské islamské orgány vyvolali znepokojenie v roku 2009 po odsúdení matky dvoch detí na 6 rán palicou zato, že pila pivo. Ľudskoprávne organizácie následne vyzvali islamské orgány, aby rozsudok odvolali.
Prípadu sa venovali všetky médiá, no zbičovanie troch žien za nemanželský sex bolo v krajine veľkým prekvapením.

Predseda advokátskej komora Ragunát Kesavan uviedol, že "vykonanie trestu v čase, keď o bičovaní debatujú moslimskí učenci, náboženské skupiny a ľudskoprávni aktivisti, je znepokojujúce". "To nie je dobrý signál, ktorý vysielame von z krajiny. Sme proti všetkým formám telesných trestov, pre mužov aj ženy. Všetky formy bičovania sú barbarské," povedal Kesavan.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rektor Mečár chce pre obvinenia trestať Markízu
<< predchádzajúci článok
Zomrel básnik a kňaz Svetoslav Veigl

Za mimomanželský sex zbičovali tri ženy - diskusné fórum čitateľov