Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. októbra 2019

Za riaditeľa Marianum je navrhovaný B. Šramko, avšak len na jeden rokIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 19. októbra (TASR) – Za nového riaditeľa organizácie Marianum – Pohrebníctvo mesta Bratislavy navrhla primátorovi výberová komisia kandidáta Borisa Šramka, avšak len na obdobie jedného roka. Predĺženie mandátu mu navrhuje komisia podmieniť splnením krátkodobých cieľov. O tom, či sa Šramko stane novým riaditeľom Marianum aj s navrhnutými podmienkami, rozhodne bratislavské mestské zastupiteľstvo.


Do výberového konania na riaditeľa Marianum – Pohrebníctvo mesta Bratislavy bolo doručených desať prihlášok. "Na základe revízie životopisov a pohovorov s personalistami boli 10. októbra na vypočutie pred výberovú komisiu pozvaní štyria uchádzači - Maio Matei, Martin Puhovich, Miroslav Špacír a Boris Šramko," informoval TASR hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Na základe všetkých zhromaždených materiálov, vystúpení uchádzačov, hodnotenia a následného hlasovania komisia odporučila primátorovi Bratislavy Matúšovi Vallovi navrhnúť na mestskom zastupiteľstve Šramka za riaditeľa Marianum, avšak len na obdobie jednoročného mandátu. "Predĺženie mandátu pánovi Šramkovi navrhuje podmieniť splnením krátkodobých cieľov," podotkol Bubla. Medzi ciele, ktoré by mal riešiť po nástupe do funkcie, patria - začať vypracovávať koncepciu rozvoja mestského pohrebníctva, rozšíriť cintoríny formou rýchlych riešení, citeľne znížiť využívanie plastových kvetín, predložiť koncepciu cenotvorby (nový cenník) či zaviesť triedenie odpadu na cintorínoch.

Slovenská asociácia pohrebných a kremačných služieb (SAPaKS) začiatkom októbra spochybnila transparentnosť výberového konania na pozíciu riaditeľa organizácie Marianum. Odôvodnila to neodbornosťou výberovej komisie pre oblasť pohrebníctva. "Ako môžu posúdiť odbornú spôsobilosť uchádzača a vyberať šéfa pohrebníctva mesta Bratislavy tí, ktorí nepracovali v pohrebníctve a nemajú osobnú skúsenosť s takýmto odvetvím, alebo ide len o čisto politickú nomináciu?" skonštatoval predseda SAPaKS Ladislav Stríž. Upozornil, že Marianum sa už viac ako desať rokov zmieta vo vážnych strategických a finančných problémoch aj v dôsledku neustálej výmeny nedostatočne odborných riaditeľov v tejto oblasti.

Hlavné mesto odmietlo tvrdenia, že nového riaditeľa organizácie Marianum vyberá za zatvorenými dverami. "Práve naopak. Nastavili sme nové pravidlá, ktoré celý proces výberových konaní maximálne otvorili,“ povedal Bubla. Celý výber sa podľa jeho slov riadi jasnými pravidlami, schválenými mestským zastupiteľstvom. Členmi výberovej komisie sú v zmysle schválených zásad - zástupca primátora, zástupca mestského zastupiteľstva a odborníci z oblasti ľudských zdrojov, manažmentu, ako aj z oblasti pôsobenia mestského podniku. "Toto bolo dodržané aj v prípade uvedeného výberového konania," deklaruje mesto. Výberové konanie bolo podľa mesta verejné a bolo na ňom možné klásť uchádzačom otázky. Začiatkom októbra magistrát uviedol, že oslovili a na výberové konanie pozvali aj zástupcov SAPaKS, ktorí prisľúbili svoju účasť.

V uplynulých dňoch sa skončili aj posledné výbery uchádzačov na členov v predstavenstvách Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) a v Dopravnom podniku Bratislava (DPB). Výberová komisia odporučila primátorovi navrhnúť na mestskom zastupiteľstve Ladislava Kizaka za člena predstavenstva BVS zodpovedného za obchod a Michala Halomiho za člena predstavenstva DPB zodpovedného za infraštruktúru.

Do konca roka plánuje mesto vyhlásiť výberové konania na riaditeľov Galérie mesta Bratislavy a Bratislavského kultúrneho a informačného strediska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ergonomické tipy do vašej kuchyne, ktoré zlepšia jej využitie
<< predchádzajúci článok
V Čile vyhlásili výnimočný stav, nepokoje vyvolali drahšie lístky

Za riaditeľa Marianum je navrhovaný B. Šramko, avšak len na jeden rok - diskusné fórum čitateľov