Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. apríla 2018

Za slušné Slovensko: P. Pellegrini by mal ako prvé odvolať T. GašparaNa snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini.Zdieľať
Na snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini. Foto: TASR Michal Svítok
 
Bratislava 17. apríla (TASR) - Iniciatíva Za slušné Slovensko verí, že prvým krokom premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) ako dočasne povereného ministra vnútra bude odvolanie Tibora Gašpara z funkcie policajného prezidenta. V utorkovej tlačovej správe iniciatívy to skonštatovali Juraj Šeliga, Martina Strmeňová a Ján Gálik.


Rovnako očakávajú, že príde k zmene výberového procesu policajného prezidenta a k vytvoreniu nezávislej policajnej inšpekcie. "Odvolanie pána Gašpara považujeme za prvý a nevyhnutný krok pre začiatok obnovovania dôvery občanov v činnosť ministerstva vnútra, ako aj krok k naplneniu požiadavky nezávislého vyšetrenia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a všetkých káuz, na ktoré Ján poukázal," skonštatovali.

Organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko, tiež uviedli, že o ich ďalších aktivitách budú informovať. "Nemýľte si našu slušnosť s nedostatkom odhodlania a vytrvalosti," odkázali.

Premiér Pellegrini ešte v utorok povie ďalší postup na ministerstve vnútra, ktorého vedením je dočasne poverený po odchode Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD). Oznámil to po tom, čo Drucker podal demisiu do rúk prezidenta SR Andreja Kisku a Pellegrini prevzal poverenie o dočasnom vedení.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poznáte príznaky srdcového zlyhávania? Nepodceňujte ich
<< predchádzajúci článok
Pri nehode troch vozidiel na Ukrajine zahynulo osem ľudí

Za slušné Slovensko: P. Pellegrini by mal ako prvé odvolať T. Gašpara - diskusné fórum čitateľov