Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. februára 2019

Za špionáž v prospech ruskej rozviedky odsúdili v Estónsku otca a synaBývalého armádneho dôstojníka a jeho otca uznal v pobdelok súd v Estónsku za vinných z vlastizrady, ktorej sa dopustili odovzdávaním utajovaných skutočností Rusku. Informovala o tom ...Zdieľať
Foto: Ilustračné foto
Kodaň 11. februára (TASR) - Bývalého armádneho dôstojníka a jeho otca uznal v pobdelok súd v Estónsku za vinných z vlastizrady, ktorej sa dopustili odovzdávaním utajovaných skutočností Rusku. Informovala o tom agentúra AP.


Súd v metropole Tallinn odsúdil 38-ročného Denissa Metsavasa na 15 rokov a šesť mesiacov väzenia za to, že ako major estónskej armády približne desať rokov spolupracoval s ruskou vojenskou rozviedkou GRU a predával jej utajované informácie. Týmto spôsobom mal získať okolo 20.000 eur.

Jeho otec, 65-ročný Piotr Volin, spolupracoval s GRU o polovicu kratšie, za čo mu súd vymeral šesť rokov väzenia.

Oboch mužov zatkli v septembri 2018.

Estónsko, bývalá republika Sovietskeho zväzu, má od roku 1991, keď vyhlásilo nezávislosť, za sebou viacero prípadov údajnej špionáže v prospech Ruska. Z odovzdávania utajovaných informácií Moskve bolo obvinených viacero ruských aj estónskych občanov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
G.Gál zvolá kvôli protiústavnosti previerok sudcov pracovnú skupinu
<< predchádzajúci článok
Podľa JPMorgan môže talianska ekonomika tento rok klesnúť o 0,3 %

Za špionáž v prospech ruskej rozviedky odsúdili v Estónsku otca a syna - diskusné fórum čitateľov