Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. októbra 2006

Za tri kvartály NDS predala 3,379 mil. diaľničných nálepiekZa deväť mesiacov tohto roka evidovala Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS) predaj 3 379 354 kusov diaľničných nálepiek v celkovej hodnote presahujúcej 1,76 mld. Sk. Ako ďalej vyplýva z ...Zdieľať

BRATISLAVA 23. októbra (WEBNOVINY) - Za deväť mesiacov tohto roka evidovala Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS) predaj 3 379 354 kusov diaľničných nálepiek v celkovej hodnote presahujúcej 1,76 mld. Sk. Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených na internetovej stránke NDS, v kategórii podľa typu vozidiel prevláda predaj nálepiek pre vozidlá s hmotnosťou do 3,5 tony, podľa typu diaľničnej nálepky prevládajú v predaji denné známky. Najvyššie príjmy však získava NDS z predaja ročných nálepiek a z nálepiek určených pre vozidlá s hmotnosťou nad 12 ton.

Za predaj denných nálepiek v počte presahujúcom 1,5 mil. kusov evidovala NDS za tri kvartály príjmy na úrovni takmer 455 mil. Sk, kým z predaja necelých 465,2 tis. kusov ročných nálepiek získala príjmy v objeme 1,037 mld. Sk, čo je takmer 59 % z celkovej sumy získanej z predaja diaľničných nálepiek. Na druhej strane predaj nálepiek pre vozidlá do 3,5 tony sa na celkovom objeme v kusoch podieľal 54 %, keď sa ich predalo 1,819 mil. kusov. Príjmy z tohto predaja pritom predstavovali zhruba 703 mil. Sk.

Za celý minulý rok kúpili majitelia vozidiel celkovo 3 717 799 diaľničných nálepiek. Za ich predaj evidovala NDS príjmy na úrovni 1,702 mld. Sk. V tomto roku by sa príjmy z predaja diaľničných známok mali podľa očakávaní NDS vyšplhať na vyše 1,904 mld. Sk vrátane dane z pridanej hodnoty. Diaľničné nálepky sa predávajú prostredníctvom siedmich distributérov, ktorými sú spoločnosti Italmarket Slovakia, OMV, ČESMAD Slovakia, KON-RAD, Slovenská pošta, Royal Invest Consulting a TEN Expres Slovakia.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Olmert vedie rozhovory o rozšírení vlády
<< predchádzajúci článok
Fujitsu strojnásobil prognózu polročného zisku