Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. januára 2006

Zablúdená veľryba pri pokuse o záchranu uhynulaVeľryba, ktorá zablúdila do anglickej rieky Temža, v sobotu uhynula počas pokusu záchranárov vrátiť ju do mora. Informovala o tom britská Kráľovská spoločnosť pre ochranu zvierat pred krutosťou ...Zdieľať

LONDÝN 21. januára (WN/SITA/AP) - Veľryba, ktorá zablúdila do anglickej rieky Temža, v sobotu uhynula počas pokusu záchranárov vrátiť ju do mora. Informovala o tom britská Kráľovská spoločnosť pre ochranu zvierat pred krutosťou (RSPCA). Ohrozený cicavec pri preprave loďou do ústia rieky približne o 19:00 miestneho času (20:00 SEČ) postihlo niekoľko kŕčov, uviedli oficiálne zdroje. Veľryba počas dvojdňovej plavby proti prúdu Temže pritiahla pozornosť tisícov obyvateľov a návštevníkov Londýna.

Zviera zavinuté v prikrývkach na palube záchranného plavidla prejavovalo známky stresu, čo sprevádzali svalové kŕče. Zo správy veterinára je zrejmé, že "veľrybu okolo 19:00 postihla séria kŕčov a uhynula", povedala hovorkyňa RSPCA Katy Gearyová. Naloženie veľryby na riečny čln pri Albertovom moste v južnej časti Londýna prišlo podporiť približne 3000 ľudí. Podľa RSPCA záchranu prostredníctvom televízie sledovalo ďalších 23 miliónov divákov.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koncom marca voľby vo viacerých obciach
<< predchádzajúci článok
V Portugalsku vo voľbách pravdepodobne zvíťazí pravica

Zablúdená veľryba pri pokuse o záchranu uhynula - diskusné fórum čitateľov

zachrana vela rib28.6. 12:13:48