Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. januára 2012

Začal sa odvolací proces s útočníkom z MumbajaV Indii sa v utorok začal odvolací proces s jediným z útočníkom, ktorý prežil mumbajské útoky z roku 2008. Dvadsaťštyriročného Pakistanca odsúdil súd v máji 2010 na niekoľkonásobný trest ...Zdieľať
bez nazvu NAÍ DILLÍ 31. januára (WEBNOVINY) - V Indii sa v utorok začal odvolací proces s jediným z útočníkom, ktorý prežil mumbajské útoky z roku 2008. Dvadsaťštyriročného Pakistanca odsúdil súd v máji 2010 na niekoľkonásobný trest smrti. Muhammad Adžmal Kasáb sa proti rozsudku odvolal s tvrdením, že nemal spravodlivý súd.


Jeho pridelený advokát Raju Ramachandran prečítal pred Najvyšším súdom vyhlásenie, podľa ktorého odsúdenému odopreli právo na obhajcu. Tvrdí tiež, že prokuratúra nepreukázala jeho vinu nad všetky pochybnosti. "Môžem byť vinný zo zabitia ľudí a zo spáchania teroristického činu, ale nie som vinný z vedenia vojny proti štátu," napísal Kasáb.

Kasáb bol jedným z desiatich útočníkov, ktorí v Mumbaji za tri dni povraždili 166 ľudí. Teroristi zaútočili 26. novembra 2008 na miesta navštevované najmä cudzincami vrátane luxusných hotelov, reštaurácií, železničnej stanice a židovského centra. Tri dni v týchto objektoch zadržiavali rukojemníkov, ktorých postupne zabíjali. Indické úrady obvinili z útoku pakistanskú skupinu Laškar-i-Tajjiba.

Kasába odsúdili na smrť za 86 trestných činov vrátane vraždy, vedenia vojny proti Indii či držania výbušnín. Odvolaním sa voči rozsudku otvoril obžalovaný zdĺhavý odvolací proces, ktorý indické súdnictvo umožňuje. Odsúdení sa môžu odvolať až k prezidentovi a žiadať o milosť.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Plesové radovánky bez problémov
<< predchádzajúci článok
Expolicajt upálil soka v láske, žalobca mu navrhol doživotie

Začal sa odvolací proces s útočníkom z Mumbaja - diskusné fórum čitateľov