Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. marca 2012

Začal sa tender na stavebný dozor pre D1 Hubová - IvachnováNárodná diaľničná spoločnosť (NDS), a.s. začala verejnú súťaž na činnosť stavebného dozoru pri výstavbe vyše 15-kilometrovej diaľnice D1 Hubová - Ivachnová pri Ružomberku. ...Zdieľať
dialnica BRATISLAVA 14. marca (SITA) - Národná diaľničná spoločnosť (NDS), a.s. začala verejnú súťaž na činnosť stavebného dozoru pri výstavbe vyše 15-kilometrovej diaľnice D1 Hubová - Ivachnová pri Ružomberku.


Predpokladaná cena za poskytovanie uvedenej služby v trvaní 1 835 dní, čiže päť rokov, dosahuje 9,31 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Otváranie ponúk je plánované 23. apríla, pričom o súťažné podklady môžu záujemcovia požiadať do 23. marca. Diaľničiari informovali o vyhlásení tendra na stavebný dozor vo Vestníku verejného obstarávania.

V tendri na projektovanie a výstavbu diaľnice Hubová - Ivachnová v NDS otvárali ponuky siedmich uchádzačov 5. marca.

Najlacnejšie chce diaľnicu postaviť združenie v zložení firiem HANT BA DS, a.s. a INC S.p.A. Turín, a to za 207,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Je to o 55 % nižšia cena oproti predpokladanej hodnote stavebných prác vo výške 465,71 mil. eur.

Skupina Inžinierske stavby, a.s. Košice a TuCon, a.s. Žilina navrhla v tendri druhú najnižšiu cenu 215,38 mil. eur.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Práce na developerskom projekte Nová Nitra obnovili
<< predchádzajúci článok
Vlani sa predalo 68,7 mil. tabletov, Kindle Fire prekvapilo

Začal sa tender na stavebný dozor pre D1 Hubová - Ivachnová - diskusné fórum čitateľov