Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. októbra 2017

Začali sa voľby nového šéfa UNESCOOrganizácia Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) si začala dnes voliť svojho nového generálneho riaditeľa, ktorý nahradí Bulharku Irinu Bokovovú. Tá ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR
Paríž 9. októbra (TASR) - Organizácia Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) si začala dnes voliť svojho nového generálneho riaditeľa, ktorý nahradí Bulharku Irinu Bokovovú. Tá odchádza zo svojho postu pre nezhody ohľadom dotácií a prijatia Palestíny za člena tejto globálnej organizácie.


Výkonný výbor UNESCO sa bude rozhodovať počas celého týždňa, informuje agentúra AP. Hlavnými kandidátmi sú asistent generálneho riaditeľa pre vzdelávanie Čchien Tchang z Číny, bývalá egyptská ministerka rodiny Múšíra Chattábová a bývalý katarský minister kultúry Hamad Abdalazíz Kawarí.

Súboj medzi siedmimi uchádzačmi poznačilo diplomatické napätie. Arabské krajiny už dlho čakajú na príležitosť viesť túto organizáciu, avšak rozpory ohľadom členstva Palestíny ich úsilie skomplikovali. Keď sa Palestína v roku 2011 stala členským štátom, USA a Izrael prerušili financovanie UNESCO.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Francúzsko odmieta pokračovať v európskej politike úspor
<< predchádzajúci článok
Mladý Bratislavčan obvinený z falšovania peňazí: Hrozí mu 10 rokov