Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. júna 2012

Záchrana Španielska môže stáť až 100 miliárd eurMinistri financií členských štátov eurozóny v sobotu prostredníctvom telefonickej konferencie mimoriadne rokujú o pomoci španielskemu bankovému sektoru. Údaje o tom, koľko by mohla stáť ...Zdieľať
banka BRUSEL 9. júna (SITA/AFP) - Ministri financií členských štátov eurozóny v sobotu prostredníctvom telefonickej konferencie mimoriadne rokujú o pomoci španielskemu bankovému sektoru.


Údaje o tom, koľko by mohla stáť záchrana problémových španielskych bánk, sa však rôznia.

Medzinárodný menový fond (MMF) odhaduje, že pôjde najmenej o 40 miliárd eur, nemenovaný vysoko postavený zdroj z prostredia Európskej únie ale podľa agentúry AFP hovorí až o čiastke 100 miliárd.

Predstavitelia španielskej vlády ešte pred víkendom odmietali úvahy o tom, že zadlžená juhoeurópska krajina požiada eurozónu o pomoc. Viceprezident Európskej centrálnej banky (ECB) však očakáva, že bankový sektor v Španielsku bude nutné "rekapitalizovať".

Dôvodom je okrem iného kolaps tamojšieho realitného trhu. Na "urýchlené" rozhodnutie v tejto otázke vyzval aj luxemburský premiér Jean-Claude Juncker, ktorý v súčasnosti predsedá takzvanej Euroskupine zloženej z ministrov financií členských krajín eurozóny. Rokovania sa začali o 16.00 SEČ a podľa predpokladov potrvajú do soboty večera.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Lesbičky si dali svadobný bozk, letela i dymovnica
<< predchádzajúci článok
V okrese Žarnovica tlačil vlak po zrážke auto 300 metrov

Záchrana Španielska môže stáť až 100 miliárd eur - diskusné fórum čitateľov