Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. januára 2020

Záchranár našiel nehybne ležiaceho snowboardistu, na pomoc priletel aj vrtuľník z Poľska (foto)


Tagy: Roháče

Členovia Horskej záchrannej služby (HZS) v utorok popoludní zasahovali v centrálnom Salatínskom žľabe v Roháčoch. Jeden zo záchranárov prechádzajúci ...Zdieľať
82848896_2702475546507068_5369087781496684544_o 676x507 15.1.2020 (Webnoviny.sk) - Členovia Horskej záchrannej služby (HZS) v utorok popoludní zasahovali v centrálnom Salatínskom žľabe v Roháčoch. Jeden zo záchranárov prechádzajúci hrebeňom totiž našiel nehybne ležiaceho 18-ročného poľského snowboardistu.


"Mladému Poliakovi, ktorý sa s najväčšou pravdepodobnosťou pošmykol v zľadovatenom teréne, odišiel okamžite na pomoc. Do žľabu za ním smerovali zároveň dvaja záchranári HZS, ktorí vykonávali v tom čase službu na lyžiarskej trati. Keďže posádky Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby boli nedostupné, záchranári o súčinnosť požiadali poľských leteckých záchranárov TOPR-u," uviedla k zásahu HZS.

Do príletu poľského vrtuľníka sa slovenskí záchranári o muža s vážnym poranením hlavy postarali, ošetrili ho a zateplili. "Následne bol v podvese vrtuľníka prevezený na miesto, kde ho preložili na palubu a spoločne so záchranármi TOPR-u smeroval do nemocnice v Poľsku," dodala HZS.


Zdroj: Webnoviny.sk - Záchranár našiel nehybne ležiaceho snowboardistu, na pomoc priletel aj vrtuľník z Poľska (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Roháče
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Milión eur za odvoz sutín z po výbuchu plynu v bytovke? Mesto Prešov pochybenia odmieta
<< predchádzajúci článok
Mladý vodič neprežil náraz do schodiska nadchodu, auto bolo po nehode totálne zdemolované (foto)

Záchranár našiel nehybne ležiaceho snowboardistu, na pomoc priletel aj vrtuľník z Poľska (foto) - diskusné fórum čitateľov