Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. januára 2013

Záchranári v Pyrenejách evakuovali 1200 lyžiarovZáchranári v španielskom horskom stredisku Panticosa vo štvrtok dokončili evakuáciu 1200 lyžiarov, ktorí deň predtým uviazli na miestnom vrchu pre silný vietor. Informovala o tom ...Zdieľať
panticosa MADRID 3. januára (WEBNOVINY) - Záchranári v španielskom horskom stredisku Panticosa vo štvrtok dokončili evakuáciu 1200 lyžiarov, ktorí deň predtým uviazli na miestnom vrchu pre silný vietor.


Informovala o tom podnikateľská skupina Aramón, ktorá spravuje väčšinu lyžiarskych zariadení v Pyrenejách na území regiónu Aragónsko.

Nárazy vetra dosahujúce rýchlosť 110 kilometrov za hodinu si v stredu popoludní vyžiadali odstavenie lanoviek a vlekov a stovky návštevníkov našli útočisko v jedálni nad zjazdovkami.

Polícia, záchranári a personál strediska počas noci zvážali lyžiarov po malých skupinách pomocou vozidiel na úpravu snehu, niektorí z nich však dokázali zísť po svahu aj sami. Podľa zverejneného vyhlásenia sa evakuácia zaobišla bez väčších problémov "okrem pochopiteľnej únavy (uviaznutých lyžiarov) po hodinách čakania". Stredisko je vo štvrtok uzavreté, keďže odstavené zariadenia podrobujú kontrole.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Perinbaba úraduje na Orave a hornom Považí, cesty sú zjazdné
<< predchádzajúci článok
Autá v Nemecku nejdú na odbyt, trh kopíruje zvyšok Európy