Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. októbra 2012

Začiatok týždňa bude zamračený, dáždniky netreba odkladaťZačiatok nového týždňa bude sprevádzať oblačné počasie, na mnohých miestach krajiny sa môžu vyskytnúť aj prehánky. Informuje o tom webová stránka Slovenského hydrometeorologického úradu ...Zdieľať
jesen BRATISLAVA 1 októbra (WEBNOVINY) - Začiatok nového týždňa bude sprevádzať oblačné počasie, na mnohých miestach krajiny sa môžu vyskytnúť aj prehánky. Informuje o tom webová stránka Slovenského hydrometeorologického úradu (SHMÚ).


Spôsobí to frontálna vlna, ktorá v nevýraznom tlakovom poli postúpi od juhozápadu nad Slovensko.

V pondelok sa treba pripraviť na zamračenú oblohu, občasný dážď a najmä na východe sa môžu vyskytnúť aj búrky. Najvyššia denná teplota vystúpi na 20 až 25 stupňov Celzia, na Kysuciach, Orave a Liptove sa teplomer vyšplhá na 15 až 20 stupňov.

Očakáva sa slabý premenlivý vietor, v južnej polovici západného Slovenska dopoludnia juhovýchodný až južný vietor o rýchlosti 1 až 5 m/s (5 až 20 km/h). Meteorológovia však varujú pred prudkým až búrlivým vetrom na hrebeňoch hôr.

Situácia sa výrazne nezmení ani v utorok. Naďalej bude v v nevýraznom tlakovom poli bude počasie na našom území ovplyvňovať frontálne rozhranie. Nočnú oblohu zakryjú mraky, nad ránom sa miestami vyskytne hmla alebo bude zamračené nízkou oblačnosťou. Cez deň sa Slnko skryje za mraky, dáždniky netreba odkladať, pretože na viacerých miestach sa počíta s občasným dážďom.

Nočná teplota klesne na 14 až 9 stupňov Celzia, cez deň ukáže teplomer najviac 20 až 25 stupňov Celzia, na Kysuciach, Orave, v Liptove a Spiši okolo 18 stupňov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruský súd rozhodne o odvolaní Pussy Riot
<< predchádzajúci článok
IURIS GROUP – 20 rokov na slovenskom trhu realít