Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

23. augusta 2007

Začína sa Stredoeurópsky festival humoru a satiry v KremniciDnes sa začínajú Kremnické gagy 2007. Tento rok sa na štvordňovom Stredoeurópskom festivale humoru a satiry, ktorý prebieha v dňoch 23. - 26. augusta 2007 v Kremnici, stretne 300 humoristov zo siedmich ...Zdieľať

BRATISLAVA 23. augusta (WN/PR) - Dnes sa začínajú Kremnické gagy 2007. Tento rok sa na štvordňovom Stredoeurópskom festivale humoru a satiry, ktorý prebieha v dňoch 23. - 26. augusta 2007 v Kremnici, stretne 300 humoristov zo siedmich európskych krajín.

Slávnostné otvorenie bude vo štvrtok 23. augusta 2007 o 17.00 na Kremnickom hrade, kde prezident Akadémie Humoru Slovenska prednesie súhrnnú správu o stave humoru v SR.

Na tohtoročný 27. ročník festivalu Kremnické gagy 2007 zavítajú aj Milan Lasica, Stanislav Štepka, Tomáš Janovic, Adela Banášová, Matej Cifra, Jakub Nvota, Rasťo Piško a mnoho ďalších osobností. Z radov politikov sa na ňom zúčastnia predseda NR SR Pavol Paška, minister dopravy, pôšt a telekomunikácií Ľubomír Vážny, predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda a poslankyňa Iveta Radičová, ktorej zosnulý manžel Stano Radič patril k uznávaným slovenským humoristom a satirikom.

Vyvrcholením festivalu bude odovzdávanie Zlatých Gunárov a Trafených Husí v sobotu v celovečernom programe, ktorý režíruje Milan Markovič a moderuje Oľga Belešová.

Čaká Vás množstvo zahraničného a slovenského humoru, improvizácií, nečakaných situácií a originálnych predstavení. Príďte sa zasmiať.

Kremnické gagy sú jediným festivalom v Stredoeurópskom priestore, ktorý sa dlhodobo programovo orientuje na kvalitný a nezávislý humor a satiru vyskytujúce sa v mnohých umeleckých žánroch. Festivalový program je z časti národnou súťažou najlepších humoristických a satirických produkcií v Slovenskej republike a súčasne prehliadkou výnimočných zahraničných osobností a umeleckých skupín zo Strednej Európy, resp. krajín Európskej únie. Umelecké diela alebo výkony z poslednej sezóny nominujú do národnej súťaže členovia Akadémie humoru Slovenska (AHS) na základe odporúčania členov Akademického pléna AHS alebo prihlášky zverejnenej na internetovej stránke festivalu. Domácich i zahraničných hostí vyberá dramaturgia festivalu na základe dlhodobého prieskumu, odporúčaní členov AHS a spolupráce s kultúrnymi inštitúciami a umeleckými agentúrami.

Pavol Kelley, producent festivalu
0903 238 172, www.gagy.sk


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislavskí diváci UPC nájdu 10 TV staníc na nových pozíciách
<< predchádzajúci článok
Dedička Paris Hilton sa vyhla súdu