Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. marca 2007

Zadržali lupičov zlata za 10 miliónov korúnKošickým policajtom sa podarilo zadržať zlodejov, ktorí sa vlámali do jedného košického zlatníctva a ukradli zlato, šperky a drahé kamene v hodnote približne desať miliónov korún. Krádež sa stala ...Zdieľať

KOŠICE 30. marca (WEBNOVINY) - Košickým policajtom sa podarilo zadržať zlodejov, ktorí sa vlámali do jedného košického zlatníctva a ukradli zlato, šperky a drahé kamene v hodnote približne desať miliónov korún. Krádež sa stala v noci z 24. na 25. marca. Ako dnes na tlačovej besede informoval riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Juraj Bukuš a riaditeľ Úradu justičnej a kriminálnej polície Rudolf Pilarčík, vo štvrtok zadržali troch páchateľov. Urobili šesť domových prehliadok a prehliadku jedného nebytového objektu a našli 12,3 kilogramu ukradnutých šperkov. Polícia má okrem ukradnutých cenností aj iné vecné a listinné dôkazy. Ako informoval Bukuš, zlato našli pri prehliadke rodinného domu jedného z páchateľov v obci Ruskov. "Sme presvedčení, že sa nám podarilo zaistiť všetky ukradnuté šperky. Podľa doterajších indícií zlato malo smerovať k inej osobe, takže nemožno vylúčiť, že šlo o krádež na objednávku," povedal Pilarčík.

Z krádeže v zlatníctve je obvinený 30-ročný bývalý policajt z obce Ruskov Daniel J., 28-ročný Marek K., ktorý bol sedemkrát súdne trestaný a 33-ročný Marek L., ktorý bol dvakrát trestne stíhaný, obidvaja z Košíc. Všetkých troch polícia obvinila z trestného činu krádeže ako aj z ďalších trestných činov, medzi iným aj z nedovoleného ozbrojovania.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mironov chce, aby Putin zotrval vo funkcii
<< predchádzajúci článok
Poslanci zamietli Lipšicovu novelu, schôdza NR SR sa skončila