Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

29. septembra 2009

Zahraničné festivaly chcú Mŕtve dušeDivadlo SkRAT, známe predovšetkým návštevníkom bratislavského A4 – nultého priestoru, ktorý je jeho domovskou scénou, pocestuje do zahraničia.Zdieľať
V októbri sa s Mŕtvymi dušami predstaví divákom v Rakúsku a Nemecku na troch prestížnych festivaloch.
Najnovšie predstavenie z repertoáru autorského divadla SkRAT nesie podtitul Obrazy nového sveta. V inscenácii sa od hercov nedočkáte jediného slova, no obrazy a výjavy ktoré môžu byť šokujúce i banálne, odvážne i cenzurované, vyrozprávajú aj to čo slovami nejde.
Na medzinárodnom festivale donumenta v Regensburgu, ktorý okrem divadla ponúka interdisciplinárny pohľad na súčasnú kultúrnu scénu bude SkRAT hosťom už 3. októbra. V polovici mesiaca sa Mŕtve duše predstavia viedenskému publiku v divadle Theater Brett na festivale Meitteleuropäisches Theaterkarussell (Stredoerópsky divadelný kolotoč), ktorý sa sústredí na prezentáciu slovenského, maďarského, českého a poľského divadla. No a v závere októbra sa s týmto predstavením vrátia opäť do Nemecka, tentoraz na 16. ročník medzinárodného festivalu Unidram v Potsdame.
Autorom koncepcie a režisérom inscenácie Mŕtve duše je Dušan Vicen, dvojnásobný držiteľ ceny Alfréda Radoka za najlepší český a slovenský dramaturgický text. Spoluautormi sú účinkujúci herci Vito Bednárik, Ľubo Burgr, Lucia Fričová, Dana Gudabová, Inge Hrubaničová, Milan Chalmovský a Vlado Zboroň. Divadlo SkRAT, ktorého inscenácie boli viackrát ocenené na festivale súčasnej slovenskej a svetovej drámy Nová Dráma, sa predstavilo aj divákom v Česku, Maďarsku, Nemecku, Slovinsku či Srbsku.
 
Program divadla SkRAT na október:
 
3. 10. o 20.00 Mŕtve Duše, Theater an der Universität, Regensburg / festival donumenta
6. 10. o 20.00 Nemusím veľa, stačí dobre..., A4 – nultý priestor
13. 10. o 20.00 Morča, A4 – nultý priestor
16. 10. o 20.00 Stredná Európa ťa miluje, A4 – nultý priestor
17. 10. o 20.00 Mŕtve duše, Theater Brett, Viedeň / Mitteleuropäisches Theaterkarussel
20. 10. o 20.00 Paranoja, A4 – nultý priestor

31. 10. o 20.00 Mŕtve duše, T-Werk, Potsdam, Nemecko / festival Unidram

Foto: Ctibor Bachratý


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ako sa asi chodí v nových dámskych topánkach Mojito shoes?
<< predchádzajúci článok
Zdravotný stav herečky Jiřiny Jiráskovej sa zhoršil

Zahraničné festivaly chcú Mŕtve duše - diskusné fórum čitateľov